Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Puchar Świata w Rugby 2023 – Skład All Blacks vs Irlandia: wchodzi Leicester Vainga’anuku, kapitanowie Sam Keane

Puchar Świata w Rugby 2023 – Skład All Blacks vs Irlandia: wchodzi Leicester Vainga’anuku, kapitanowie Sam Keane

W sobotę Nowa Zelandia zmierzy się z Irlandią w walce o miejsce w półfinale Mistrzostw Świata 2023. I ku temu zaskoczeniu Leicester Vainga’anuku rozpocznie mecz na lewym skrzydle. Sam Cane również zaczyna z numerem 7 na plecach.

W sobotni wieczór cios będzie bardzo silny na boisku na Stade de France. Irlandia i All Blacks spotykają się w jednym z meczów roku.

Na linii frontu zwykli starterzy to ci, którzy rozpoczynają mecz. De Groot, Taylor i Lomax łączą siły, aby stawić czoła irlandzkiej publiczności. W drugim rzędzie ustawiają się Brody Retallick i Scott Barrett, tuż przed Shannon Frizzell i Ardi Savea. Drugim członkiem trzeciej linii jest nikt inny jak Sam Keane, kapitan drużyny na tę okazję.

Z tyłu nie ma żadnych niespodzianek poza lewym skrzydłem. To przyszły Toulani, Leicester Vainga’anuku, będzie nosił numer 11 na plecach. Oczywiście Jordan będzie po drugiej stronie.

Mecz rozpocznie z tyłu Beauden Barrett, a jego miejsce na ławce rezerwowych zajmie Damian McKenzie, który może występować na pozycji pół- i bocznego obrońcy.

All Blacks od XV : 15. B. Barretta; 14. Jordania, 13. Iwan, 12. J Barrett, 11. vainjaanuku; 10. Monga, 9. Kowal; 7. laska (pokrywka), 8. ratować, 6. Smażyć. 5. S. Barretta, 4. kliknij ponownie; 3. lomax, 2. Taylora, 1. De Groota.

Alternatywy : 16. Colesa, 17. Williams, 18. Newella, 19. białolica, 20. Babali, 21. Christy, 22. Mackenziego, 23. Lennerta Browna.

READ  Mistrzostwa Świata 2022: Lewandowski i Polska zakwalifikowały się pokonując Szwecję. Sporty