Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PS5 Pro pojawi się w kwietniu 2023 z chłodzeniem cieczą

PS5 Pro pojawi się w kwietniu 2023 z chłodzeniem cieczą

Podczas gdy PS5 jest dostępne od nieco ponad dwóch lat, Sony przygotowuje się teraz do wprowadzenia zupełnie nowego modelu. Według źródła zaznajomionego ze sprawą, nastąpi to za kilka tygodni.

Przede wszystkim potrzebna jest ogromna precyzja: wszystkie poniższe informacje trzeba pobierać ogromną pęsetą. Sony jeszcze niczego oficjalnie nie ogłosiło, nawet istnienia PS5 Pro. Co więcej, nie jesteśmy odporni na odwrócenie sytuacji w ostatniej chwili ze strony firmy. Zmień datę, zmień nazwę, a nawet anuluj projekt, wszystko jest nadal możliwe. Wreszcie informacje te docierają do nas ze źródła, które chce pozostać anonimowe (w swojej obronie kontaktowało się już z nami w przeszłości i okazało się, że jest wiarygodne). Dlatego najlepiej jest być bardzo ostrożnym, stąd tryb łączący jest używany w całym poniższym artykule.

Anonimowe źródło właśnie ujawniło nam w ekskluzywnym wydaniu interesującą informację dotyczącą kolejnej flagowej konsoli Sony. Według niej japoński gigant powinien wprowadzić na rynek zupełnie nowy model PS5 Od kwietnia 2023 rOkoło dwa i pół roku po wydaniu oryginału pod koniec 2020 roku.

Nasz informator deklaruje, że będzie to Pro, a nie Wersja „slim”, o której słyszymy już od kilku miesięcy. Jeśli rzeczywiście jest to model Pro, prawdopodobnie to oznacza Po konsoli możemy spodziewać się wzrostu wydajności, a tym samym do nowego układu sygnowanego przez AMD. Jednak jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, czego można się spodziewać pod względem mocy.

PS5 Pro otrzyma zupełnie nowy system chłodzenia

Oprócz wzrostu wydajności, ujawnia źródło Główną nowością wersji Pro będzie poziom chłodzenia. PS5 jest obecnie chłodzone za pomocą cewki Płynny związek mineralny, który ostatnio wzbudził kontrowersjeJak i fanem.

Sony powinno jednak wymienić ten układ na nową generację chłodzenie cieczą lub „chłodzenie wodą”, który jest często spotykany na niektórych komputerach do gier. Możemy więc spodziewać się lepszego zarządzania ciepłem, co nie stanowiłoby problemu dla chłodzenia konsoli, gdyby chip był mocniejszy. Zmiana chłodzenia może również oznaczać zmianę projektu, ale znowu będziemy musieli na to poczekać.

READ  Przeszłość dziury, w której wylądowała wytrwałość, intryguje naukowców

PS5 Pro nie powinno przyćmić PS5

Czekając na pojawienie się nowego modelu, Sony może sprzedać swoje zapasy PS5. Odwołaj to Sony niedawno twierdziło, że niedobór żywności już się skończył, a łatwiej będzie ci uzyskać kopię. Oba modele nie powinny jednak ze sobą konkurować i mogą długo współistnieć, jak to miało miejsce w przypadku PS4 i PS4 Pro. Przede wszystkim bardzo prawdopodobne jest, że PS5 Pro będzie sprzedawane po znacznie wyższej cenie niż PS5. Wreszcie, nie ma gwarancji, że PS5 Pro zostanie wyprodukowany w wystarczającej liczbie, aby zaspokoić popyt, zwłaszcza gdy znamy obecny niedobór komponentów elektronicznych. Znajdziemy się wtedy w tym samym scenariuszu, co PS5, kiedy zostało wydane w 2020 roku.

Na koniec ostatnia wada: jeśli PS5 Pro lub odchudzona wersja wkrótce trafi na rynek, japońska firma prawdopodobnie ogłosi to za pośrednictwem State-Of-Play. A takie wydarzenie na razie nie jest planowane, więc będziemy musieli cierpliwie radzić sobie z naszymi problemami…