Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przywódca Hamasu uzależnia zawieszenie broni od „globalnego” wycofania się Izraela ze Strefy Gazy

Przywódca Hamasu uzależnia zawieszenie broni od „globalnego” wycofania się Izraela ze Strefy Gazy

„Jesteśmy oddani naszym żądaniom: trwałemu zawieszeniu broni oraz wszechstronnemu i całkowitemu wycofaniu wroga ze Strefy Gazy”.Wygnany przywódca Hamasu w Katarze potwierdził: Ismail Haniyeh, środa, 3 kwietnia, w przemówieniu wyemitowanym podczas spotkania libańskiego Hezbollahu. „Okupacja syjonistyczna [Israël] Nadal zwlekamy, pozostajemy uparci i nie odpowiadamy na nasze uzasadnione żądania zakończenia wojny i agresji.Ogłosił w związku z nieudanymi dotychczas negocjacjami mającymi na celu zawarcie rozejmu w Strefie Gazy i uwolnienie zakładników przetrzymywanych od 7 października w zamian za więźniów palestyńskich. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Ciała martwych pracowników organizacji humanitarnych opuściły enklawę. Według dyrektora szpitala w Rafah, szczątki sześciu pracowników organizacji humanitarnej World Central Kitchen zabitych w izraelskich nalotach przewieziono do Egiptu, gdzie mieli na nich czekać oficjalni przedstawiciele ich kraju. Siódma ofiara, Palestyńczyk, została pochowana w mieście Gaza.

Polska krytykuje Izrael. „Tragiczny atak na ochotników i wasza reakcja wywołują zrozumiałe oburzenie”.O tym fakcie poinformował premier Polski Donald Tusk na portalu społecznościowym X w rozmowie na żywo ze swoim odpowiednikiem Benjaminem Netanjahu. Wśród zabitych pracowników humanitarnych był Polak. Ze swojej strony armia izraelska uznała B „Ogromny błąd”.

Dotknięta organizacja pozarządowa zawiesza swoją działalność. – poinformowała we wtorek amerykańska organizacja pozarządowa World Central Kitchen, do której należeli zabici pracownicy organizacji humanitarnych. „Zawieszenie działalności w regionie” Po poniedziałkowym bombardowaniu Dajr al-Balah. Był to najbardziej śmiercionośny cios zadany międzynarodowym pracownikom humanitarnym od początku wojny.

READ  Co najmniej 13 osób zginęło w pożarze klubu nocnego w Murcji, a liczba ofiar może wzrosnąć