Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przypadki dengi: dwie wyjątkowe operacje zwalczania komarów zlecone przez ARS

Na początku tygodnia następującego po przypadkach dengi przeprowadzono dwie wyjątkowe kampanie zwalczania komarów. Jeden znajduje się w Blagnac koło Tuluzy, a drugi w Lormont koło Bordeaux.

Ta procedura jest stosunkowo rzadka i nie trywialna. Po dwóch diagnozach gorączki denga, choroby najczęściej przenoszonej przez komary, regionalne agencje zdrowia Nouvelle-Aquitaine i Occitanie postanowiły przeprowadzić wyjątkową operację zwalczania komarów w odpowiednich sektorach. Tylko ARS jest upoważniony do podejmowania tego rodzaju decyzji i jest to kwestia zdrowia publicznego.

Silny środek owadobójczy

Tak więc w poniedziałek 5 września w Lormont, miejscowości tuż pod Bordeaux, a we wtorek 6 września w Blagnac koło Tuluzy, specjalistyczne firmy interweniowały w bardzo precyzyjnym promieniu kilku z góry ustalonych ulic w zależności od miejsca zamieszkania i podróży pacjenta. Jest to spray silnego środka owadobójczego, deltametryny, który jest jedynym dopuszczonym do tej procedury we Francji. „Zabieg ten nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierząt stałocieplnych. Jest jednak toksyczny dla zwierząt wodnych. Stąd konsultacje z rybakami. Nie możemy przetwarzać w pobliżu terenów podmokłych ani w odległości 25 metrów od punktu poboru wody.” Jean-Sebastien Dehecq z ARS w Occitanie zwierzył się naszym kolegom z France 3, którzy dzwonią Cały proces. Jeśli produkt nie jest niebezpieczny dla ludzi i zwierząt stałocieplnych, to nie pozostaje bez wpływu na bioróżnorodność. Produkt jest wysoce toksyczny dla ryb i bezkręgowców słodkowodnych.

Przeczytaj także:
Perpignan: 4 przypadki wirusa dengi potwierdzone przez francuski urząd zdrowia publicznego w poniedziałek, piąty obserwowany

Przeczytaj także:
Ugryziony przez komara tygrysiego w Perpignan: potwierdzony piąty przypadek podejrzenia gorączki denga, bardzo rzadkie lokalne zakażenie

Wiele niezbędnych środków ostrożności

Dlatego obszary rozsiewania są specjalnie ukierunkowane, aby w jak największym stopniu nie dotykać otaczających zwierząt i roślin. Operacje te odbywają się zawsze w nocy i podlegają intensywnej komunikacji z ludnością w poszczególnych sektorach. Insektycydy są zwykle rozpylane z pojazdu, ale także przy użyciu ręcznego sprzętu w trudno dostępnych miejscach.

READ  Thomas Bisquet udostępnia zdjęcia huraganu z kosmosu

Przeczytaj także:
Nagła gorączka, bóle stawów i bóle ciała. Objawy są podobne do Covid: strzeż się komara tygrysiego i gorączki denga!

Aby operacja przebiegła bezproblemowo, mieszkańcy powinni podjąć różne środki ostrożności, jak pokazano na: na południowy zachód codzienniet operacji w Lormont: „Wynieś pranie, jedzenie lub zabawki na zewnątrz, trzymaj lub zabieraj zwierzęta, zakrywaj baseny, stawy i piaskownice, zamykaj okna wychodzące na drogi publiczne i trzymaj się z dala od urządzeń terapeutycznych”.

Przeczytaj także:
Komar tygrysi: niepokojący zmutowany gatunek całkowicie odporny na środki owadobójcze odkryty we Francji, ostrzegają eksperci

Oczywiście nie należy przebywać na zewnątrz i wprowadzać zwierząt do domu. Wreszcie, władze zalecają, aby po wprowadzeniu kontroli komarów umyć meble ogrodowe i zabawki dla dzieci czystą wodą i odczekać trzy dni na zjedzenie owoców i warzyw z ogrodu.