Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy anulowanie rozruchu nie powiodło się?

W sobotę 3 września NASA ponownie odwołała start SLS. Czy powinniśmy mówić o porażce czy niepowodzeniu premiery, jak to zostało powiedziane i napisane w mediach. Oczywiście nie. Dlatego.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Zobacz, jak wyglądałaby premiera misji Artemis
Pod koniec 2021 r. nowa ciężka wyrzutnia SLS (Space Launch System) NASA rozpocznie pierwszą misję Artemis I na Księżyc. Tak będzie wyglądał jej pierwszy lot.

Co zaskakujące, wiele mediów opisało porażkę w: Artemis publikuję raporty. Analiza nas zaskakuje. Czy mówimy o porażce, gdy SpaceX przez ponad dwa lata ogłaszał, że przyszły statek kosmiczny wykona lot testowy za 6 miesięcy? Oczywiście nie. To samo dotyczy Ariane 6, która wciąż nie jest gotowa do lotu, mimo że jej dziewiczy lot zaplanowano na lipiec 2020 r.

Artemis I, który nie startuje mimo dwóch prób, najwyraźniej nie jest porażką dla NASA i jej partnerów przemysłowych. Byłaby to kwestia niepowodzenia, gdyby wyrzutnia Odlatuje i eksploduje, więc Pojazd Oriona Nie udało się dołączyć Księżyc Albo rozbić się na jego powierzchni i jeśli nie powróci bezpiecznie na Ziemię. Oczywiste jest, że wszystkie inne przygody nie mogą być uważane za porażkę. Są to incydenty, co prawda nieco ograniczające, które są nieodłącznie związane z każdym opracowywanym programem lub w fazie kwalifikacji.

29 sierpnia NASA musiała odwołać lot po kilku lotach problemy techniczne I kiedy jeden z czterech głównych silników RS-25 nie osiągnął odpowiedniej temperatury zapłonu. 3 września wyciek paliwa Stało się to podczas napełniania zbiorników startowych, co spowodowało, że NASA zawiesiła procedurę, a następnie anulowała start.

naturalne opóźnienie zapłonu

Chociaż SLS opiera się na skomplikowanych technologiach odziedziczonych z poprzedniego oprogramowania, w tym: To z promu kosmicznego I na przykład Saturn V, ta wyrzutnia jest wciąż nowa. Dlatego te opóźnienia zapłonu nie są zbyt zaskakujące, ale raczej powszechne w przypadku nowszych wyrzutni. To pierwsze zadanie dla Artemidy to przede wszystkim podróż ilustracyjna. Musi nie tylko wykwalifikować operatora, ale także wykazać zdolności pojazdu Orion oraz jego moduł serwisowy ESM do pracy w różnych konfiguracjach lotu.

READ  Jak karaluchy przetrwały asteroidę, która zabiła dinozaury?

Od ostatniej misji Apollo Wylądowaliśmy na Księżycu w grudniu 1972 roku i czekaliśmy prawie 50 lat na powrót ludzi na Księżyc. Zostało nas tylko kilka lat!

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?