Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przyjaźń: Polska testowana przeciwko Islandii

W swoim drugim i ostatnim meczu rozgrzewkowym przed mistrzostwami Europy Polska musiała we wtorek ponownie zremisować z Islandią (2-2).

Polska nie zdołała zbudować zaufania przed przystąpieniem do starcia na mistrzostwach Europy zaplanowanych na 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu.. We wtorek wieczorem, w pierwszym meczu przygotowawczym z Rosją (1:1), selekcja prowadzona przez Roberta Lewandowskiego została ponownie zneutralizowana przez przeciwnika Islandię (2-2). Byłaby to porażka, gdyby podopieczni Paulo Sousy, którzy objęli prowadzenie 2:1, nie zdołali wyrównać z rekordem w 88. minucie dzięki Carol Svitersky.

Lewandowski głupi, Polska uniknęła najgorszego

Wynik otworzył Albert Cummondson (26.), a dla Polski wyrównał Piotr Zilinsky na 34. miejscu. Islandia odzyskała wtedy przewagę dla Jornasona. Lewandowski milczał na temat bramki przeciwnika, z niecierpliwością oczekując powrotu do gry po strzeleniu 41 bramek dla Bayernu Monachium w Bundeslidze w tym sezonie. « To, czego dzisiaj nie mamy, to szybkość i krytyczna częstotliwość przejazdu. Chcieliśmy, żeby drużyna jechała szybko, ale Islandczycy obronili na najwyższym poziomie« Na konferencji prasowej po meczu Paulo przyznał się do śmierci.

READ  Almeida strzelił dwa gole!