Przeżyj ponownie awans Aryny Sabalenki do ćwierćfinału, pokonując Sloane Stephens

Białoruska zwyciężczyni Australian Open awansowała w niedzielę do ćwierćfinału turnieju Rolanda Garrosa, pokonując w dwóch setach Amerykankę (7:6, 6:4).

Artykuł napisany przez

opublikowany

aktualizować

czas czytania : 1 minuta.

Białoruska Aryna Sabalenka świętuje punkt przeciwko Amerykance Sloane Stephens w 1/8 finału Rolanda Garrosa, 4 czerwca 2023 r. (EMMANUEL DUNAND / AFP)

Arina Sabalenka kontynuuje swoją zabawną drogę. W 1/8 finału Rolanda Garrosa w niedzielę 4 czerwca Białorusinka pokonała Sloane Stephens w dwóch setach (7:6, 6:4). Numer dwa na świecie musiał ciężko pracować i był nękany po raz pierwszy od dwóch tygodni po trzech dość spokojnych okrążeniach. W starciu z Amerykanką, finalistką Wielkiego Szlema w Paryżu z 2018 roku Sabalenka dobrze zaczęła, bo po 17 minutach gry prowadziła 5:0.

25-letni Białorusin został najpierw złapany przez Stephensa, zanim ostatecznie wygrał pierwszego seta w tie-breaku. Potem wygrała drugiego seta z przełamaniem w odpowiednim momencie, po serwisie Amerykanki. W ćwierćfinale Sabalenka zmierzy się z Ukrainką Eliną Switoliną, która wcześniej w niedzielę pokonała Darię Kasatkinę (6:4, 7:6).

READ  Śledź paradę wojskową na Polach Elizejskich i wywiad z Emmanuelem Macronem z okazji Święta Narodowego.