Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przeżyj na nowo honor narodowy, na czele którego stoi Emmanuel Macron

Przeżyj na nowo honor narodowy, na czele którego stoi Emmanuel Macron

To życie już się skończyło.

Ta transmisja na żywo poświęcona hołdowi narodowemu złożonemu Michelowi Bouquet właśnie się zakończyła. Miłego dnia i dziękujemy za śledzenie!

Minuta ciszy na cześć Michela Bouquet

Po przemówieniach przedstawicieli Fabrice’a Lucchiniego, Muriel Robin i Pierre’a Ardettiego, prezydent Republiki Emmanuel Macron uczcił Michel Bouquet minutą ciszy.

Emmanuel Macron umieszcza białą różę pod obrazem Michela Bouqueta

Pod koniec przemówienia Emmanuel Macron umieścił białą różę pod obrazem Michela Bouqueta.

Następnie studenci z National Superior Conservatoire of Dramatic Arts, a William Thomas, Marie-Andre Bouchard-Losieur i Tamara Panjesevich wykonali „Soave sia il vento”. Przytulny Van Toot Mozarta.

Emmanuel Macron umieszcza białą różę pod obrazem Michela Bouqueta
Emmanuel Macron umieszcza białą różę pod zdjęciem Michela Bouquet © BFMTV

Emmanuel Macron: „Michel Bouquet przejął scenę jak święty potwór”

Emmanuel Macron złożył hołd w swojej mowie pochwalnej Michelowi Bouquetowi, który „przeniknął scenę jako święty potwór”. „Michel Bouquet ożywił europejski teatr XX wieku”.

Prezydent Rzeczypospolitej dodał: „On oświecił nasze umysły”. „Michel Bouquet wierzy w swoje postacie tak, jak wierzy się w bogów”.

„Może uratowałeś mnie od śmierci”: Muriel Robin oddaje hołd swojemu „teatralnemu ojcu”

Muriel Robin, która była uczennicą Michela Bouquet w Konserwatorium, dziękuje aktorce w swoim liście za mentoring i pomoc w zostaniu aktorką.

„Panie, otworzyłeś mi drzwi do ogromnego świata: teatru”. „Dziękuję, odkryłam słowa, ich wagę i precyzję” – deklarowała Muriel Rubin w tekście napisanym w formie listu do swojego mistrza, którego uważa za „teatralnego ojca”.

Jakieś piętnaście lat temu to on powstrzymał ją przed odejściem z zawodu aktorki i poprosił ją o trzymanie się. „15 lat temu ta praca mnie zabijała, powiedziałeś mi: 'Nie masz prawa, Muriel!’ Niewątpliwie zapobiegła mi śmierci” – podsumowuje aktorka, bardzo wzruszona. „Zawsze widziałem w tobie giganta”.

READ  Będzie to nazwa Warner Bros. Discovery to osobna nazwa dla AT&T

Wzruszający hołd dla Fabrice’a Luchini

Fabrice Luchini w poruszającym przemówieniu złożył hołd Michelowi Bouquet. „Byłeś geniuszem”, powiedział żywym głosem. „Byłeś esencją i jedynym”.

Dodał: „Droga Michelle, twoje zniknięcie pozostawi ogromną pustkę w tej rodzinie aktorów, w której byłeś najbardziej wyjątkowym i niesamowitym aktorem”. „Twój głos jest wieczny”.

Frances Hoster: „Nie mam dzisiaj łez w oczach”

Frances Hoster złożyła hołd Michelowi Bouquet przed wejściem do hotelu National des Invalides. „Dzisiaj nie mam łez w oczach, ponieważ myślę, że to szczęśliwy moment” – powiedział BFMTV.

Franciszek Hustron 27 kwietnia 2022 r.
Frances Hoster 27 kwietnia 2022 © BFMTV

I dodać: „Dla mnie Michel Bouquet jest synem TNP. Karierę zaczynał od Gérarda Philipe [et Jean Vilar]. To chwila szczęścia, bo tam do nich wszystkich dołączy.”

Impreza się zaczyna

Rozpoczyna się hołd dla Michela Bouquet. Emmanuel Macron przybywa do Hôtel National des Invalides.

Prezydent RP wygłosi mowę pochwalną o 16:30. Będzie śledził wystąpienia Fabrice’a Luchini, Muriel Robin i Pierre’a Ardettiego.

Końcowe przygotowania przed startem honoru narodowego

Hôtel des Invalides przygotowuje się do zorganizowania narodowego hołdu dla Michela Bouquet. Czarno-biała fotografia przedstawiająca aktora jest w widocznym miejscu na dziedzińcu Inwalidów.

Publiczność i goście już tam są. Muriel Robin, która będzie przemawiać podczas ceremonii, znalazła się wśród pierwszych. W podróż przyjechało kilka celebrytów, w tym Cad Murat, Masha Merrill i Frances Hoster.

Trzech aktorów na cześć „Ojca Teatru”

Podczas ceremonii Michel Bouquet uhonorują Fabrice Luchini, Muriel Robin i Pierre Ardetti. Bardzo wzruszający moment dla tych trzech aktorów, dla których Michel Bouquet jest „ojcem teatru”.

Powiedział dziś rano w Informacje o Francji Muriel Robin, uczennica Michela Bouquet w Konserwatorium. W listach Pierre’a Ardetti i Fabrice’a Luchiniego znajdziemy kilka wspólnych cech.

READ  rzeczownik Koronacja Karola III, dramat w Gard, afera kolarska... O czym pamiętać

Muriel Robin była tak blisko tego aktora, że ​​zwracała się do niego prawie przez całe życie: „Po 30 latach udało jej się nazwać go Michelle”. Dwukrotnie Michel Bouquet zatrudnił Muriel Robin, aby zakończyć karierę:

„Był ojcem, nauczycielem. Mam szaloną szansę i znowu szczęście i honor, że Michel Bouquet się mną interesuje, może bym na coś zasłużył. Dla kogoś, kto nie ma takiego samego zaufania, jak ja, naprawdę zapobiega śmierci”.

Ponad 75 lat doświadczenia zawodowego

Nie zapomnij w Król umiera Ionesco – który zagrał nie mniej niż 800 razy – i w skąpiec W Molière Michel Bouquet jest pomnikiem francuskiego teatru i kina, którego kariera trwa już ponad 75 lat.

Celebrował także kino, portretując niesamowitego Mitterranda w wieczór swojego życia w Walker z Champ-de-MarsRoberta Godejiana (2005). Ta rola przyniosła mu nagrodę Cezara dla najlepszego aktora, kilka lat wcześniej otrzymał film Anne Fontaine Jak zabiłeś mojego ojca? (2002).

Na ekranie grał także tajne postacie w filmach Claude’a Chabrola (Niewierna żona w 1969 ocet drobiowy w 1985), pod kierunkiem François Truffaut (Panna młoda była ubrana na czarno W 1967 i Syrenka z Missisipi w 1968) i Javert był genialny, a inspektor ścigał Jean Valjean Les Miserables Roberta Hussaina (1982).

utwór koncertowy

Oto sekwencja narodowej ceremonii hołdu dla komika Michela Bouquet.

 • Powitanie przez Prezydenta Republiki przez Florence Parly (Minister Sił Zbrojnych), Genevieve Darocic (Delegata Ministra przy Ministrze Sił Zbrojnych), Roslyn Bachelo (Minister Kultury) oraz władze wojskowe.
 • honoruje naukę.
 • Hymn Francji Tłumaczone przez żandarmerię mobilną.
 • Przegląd wojsk.
 • Aktorzy Fabrice Luchini, Muriel Robin i Pierre Ardetti są zaręczeni.
 • Hołd dla Prezydenta RP.
 • Studenci Narodowego Instytutu Sztuki Dramatycznej złożą kwiaty pod obrazem Michela Bouqueta.
 • „Soave sia il vento” autorstwa Przytulny Van Toot Mozarta w interpretacji Williama Thomasa, Marie-Andre Bouchard-Losieur i Tamary Panjesevich. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Gwardii Republikańskiej.
 • Melodia „Zmarły”.
 • chwila ciszy.
 • Hymn Francji Wystąpi Chór Armii Francuskiej i Orkiestra Gwardii Republikańskiej.
 • Zakończenie ceremonii wręczenia nagród.
READ  Czy Leo i Leslie wkrótce się rozstaną? Zła wiadomość dla pary! - Tuxboard

Witamy na tym koncercie

Witamy w tej transmisji na żywo poświęconej narodowemu hołdowi dla aktora Michela Bouquet, pomnika francuskiego teatru, który zmarł 13 kwietnia w wieku 96 lat.

Impreza, której przewodniczy Emmanuel Macron, rozpocznie się o godzinie 16:00 w Hôtel National des Invalides w Paryżu i potrwa godzinę. Prezydent RP powinien zabrać głos około 16:30.

Ceremonia jest otwarta dla publiczności w obecności rodziny i bliskich aktora. Zdarzyło się śledzić na żywo na BFMTV.