Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przestrzeń kosmiczna może stać się ostatnią granicą danych i cyberbezpieczeństwa – Marseille News

Przestrzeń kosmiczna może stać się ostatnią granicą danych i cyberbezpieczeństwa – Marseille News

Pokazuje projekt artysty dla stacji kosmicznej zaproponowanej przez AxiomSpace. (Ilustracja przestrzeni aksjomatów)

Jakie są zastosowania komercyjnych stacji kosmicznych? Zastosowaniem, które zwykle się przedstawia, jest ich wykorzystanie jako hoteli kosmicznych, a może jako laboratoriów i fabryk badawczych w stanie nieważkości.

Ale Rob Myerson, weteran branży kosmicznej, ma inny pomysł na głowie – i dzięki swojej roli partnera operacyjnego w C5 Capital USA jest w stanie zainwestować w to pieniądze.

„Znajdowanie nowych rynków to coś, co robimy z pasją. Przechowywanie danych i kont to jeden rynek. Cyberbezpieczeństwo to inny” – powiedział Myerson.

Możliwości świadczenia usług danych i usług bezpieczeństwa na niedawnej granicy odegrały dużą rolę w decyzji C5 Capital o skierowaniu 130 milionów dolarów dla Axiom Space z siedzibą w Teksasie w celu wysłania astronautów. Obywatele na Międzynarodową Stację Kosmiczną w przyszłym roku i mogą rozpocząć układanie prace ziemne pod swoją stację kosmiczną w 2024 roku.

„Mamy wiele danych utworzonych w kosmosie, ale jak przydatne są obliczenia matematyczne i przechowywanie w kosmosie?” – zapytał Myerson. Omówiliśmy to z firmą Axiom i pomogliśmy im w tworzeniu partnerstw. W jaki sposób wykorzystujemy portfel C5 w cyberbezpieczeństwie i ochronie przed zagrożeniami, aby pomóc Axiom wraz z łańcuchem dostaw i partnerami we wprowadzaniu najbardziej zaawansowanych technologii w tym krytycznym obszarze? „

W ramach umowy finansowej Myerson dołączył do rady dyrektorów Axiom Space. To najnowsze duże posunięcie Mersona, który mieszka w Tacoma w stanie Waszyngton i pełnił funkcję prezesa firmy kosmicznej Blue Origin do Jeffa Bezosa, dyrektora generalnego Amazon w latach 2003-2017.

Rob Myerson z Blue Origin przemawia na międzynarodowym sympozjum 2016 na temat osobistych i biznesowych lotów kosmicznych w Nowym Meksyku. (ISPCS przez YouTube)

Doświadczenie Mersona w przemyśle kosmicznym sięga daleko poza Blue Origin, spędzając sześć lat jako starszy dyrektor K-1 Reusable Launcher Kistler Aerospace (który nigdy nie wystartował) i 12 lat jako inżynier lotu w Johnson Space Center NASA. .

READ  Czym we Francji są szczepienia obowiązkowe i dla kogo są przeznaczone?

Powiązane: Jak Starlink, Project Kuiper i dostawcy usług szerokopasmowych mogą zmienić społeczeństwo

Ale minęło dopiero kilka lat, odkąd ludzie poważnie rozmawiali o ustanowieniu prywatnych placówek na orbicie Ziemi. Turystyka kosmiczna i produkcja kosmiczna nie są tak bardzo od siebie oddalone, jak kiedyś, a Myerson uważa, że ​​Axiom Space jest dobrze przygotowana do wykorzystania tych możliwości.

Powiedział: „Jest to okazja, na którą nie postawimy, jeśli zrobimy to w 2019 roku”. „Ale w 2020 roku były całkowicie kompatybilne, a my pomyśleliśmy:„ Cóż, w porządku, oto wszystkie te usługi i po prostu zainwestujmy w to miejsce docelowe. „Jest tylko jedna firma, która ma ten wyłączny kontrakt z NASA na dostęp do węzła na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a jest to Axiom Space”.

Nie oznacza to, że Axiom Space samodzielnie będzie właścicielem rynku satelitarnego. Inne firmy – w tym Sierra Nevada Corp. A Bigelow Aerospace, Nanoracks i byli koledzy z drużyny Meyersona w Blue Origin – mają plany również na deskach kreślarskich.

Tymczasem duże firmy, od Amazon i Microsoft po Lockheed Martin, szukają sposobów na rozszerzenie przetwarzania w chmurze na granice przestrzenne. Grupy satelitarne, takie jak SpaceX’s Starlink i Amazon’s Project Kuiper, mogą odegrać znaczącą rolę w tych wysiłkach.

Co jest atrakcyjnego w przenoszeniu przetwarzania danych z dala od planety?

„Co najważniejsze, w kosmosie generowanych jest wiele danych” – wyjaśnił Myerson. „Możemy zwizualizować szereg przypadków użycia, w których te dane są generowane w kosmosie i transportowane na Ziemię w części świata oraz gdzie wykonywane są obliczenia na tych danych, aby je przetworzyć i przekształcić w dane użyteczne, a następnie wysłać do inna część świata do pracy ”.

Manipulacja przestrzenna może znacznie uprościć przepływ danych.

„Uważamy, że wykonywanie tych operacji obliczeniowych w kosmosie skróciłoby czas podejmowania decyzji o ułamki sekundy, a nawet sekundy” – powiedział Myerson.

READ  Według tego badania mózgi przedsiębiorców będą inne

Czy to oznacza, że ​​Axiom Space przejmie Amazon Web Services i Microsoft Azure? Wcale nie, powiedział Myerson.

„Z pewnością mogą liczyć na Axiom Space” – powiedział. „Mamy świetne relacje z tymi firmami oraz wszystkimi dostawcami usług w chmurze i usługodawcami, którzy działają na szczycie chmury. Myślę, że są to bardzo jasne opcje dla partnerów”.

Mówiąc o partnerach, zeszłoroczne ryzyko potwierdziło pogląd Meyersona, że ​​firmy kosmiczne dobrze pasują do reszty portfela inwestycyjnego C5 Capital, obarczonego firmami zajmującymi się big data i cyberbezpieczeństwem.

Zaznaczył, że „cyfrowa transformacja wszystkiego, co robimy, została przyspieszona podczas epidemii”. To czyni nas bardziej bezbronnymi. Zatem połączenie dwóch rzeczy – rosnącej zależności od przestrzeni dla infrastruktury krytycznej i transformacji cyfrowej, która prowadzi do większej podatności – sprawia, że ​​nasze inwestycje w cyberbezpieczeństwo są jeszcze większe. Wierzymy, że naturalna aplikacja jest w kosmosie. „