Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przekonany w Turcji, Balotelli czuje się „gotowy” na powrót do włoskiej drużyny

Autor świetnego początku sezonu w Turcji pod barwami Adany Demirspor Mario Balotelli ma nadzieję na powołanie do reprezentacji Włoch. 31-letni napastnik nie nosił koszulki Squadra Azzura od trzech lat, ale twierdzi, że ma kontakt z trenerem Roberto Mancinim.

Południowa Turcja niedługo powróci do swoich kolorów. Mario Balotelli przekonująco rozpoczął sezon dla Adany Demirspor. Klub, do którego swobodnie dołącza latem, po odejściu z Monzy (Druga Liga). W 13 meczach 31-letni napastnik strzelił 5 bramek i zapewnił 2 (we wszystkich rozgrywkach) na rozkaz Vincenzo Montelli. Co sprawiło, że chciał znaleźć włoską drużynę narodową. To potwierdził w rozmowie z OCW Sport na Twitchu.

„Czuję się dobrze, czuję się gotowy na powrót do reprezentacji” – powiedział Balotelli. Gazzetta dello sport. To byłby sen. Teraz opuszczę Turcję na piechotę, jeśli wiem, że zostałem wezwany w marcu. Wychodząc z kilku skomplikowanych sezonów, Super Mario nie nosi kurtki Squadra Azzura od września 2018 roku i ligowego meczu z Polską (2-2).

– Mancini powiedział mi, czego ode mnie oczekuje.

Jednak król strzelców w 36 meczach międzynarodowych (14 goli) utrzymał kontakt z trenerem Roberto Mancinim. – Mamy świetne relacje – potwierdza Balotelli. Powiedz mi, czego ode mnie oczekuje, żebym mógł wrócić do kadry. I tak. Rozmawiałeś z nim ostatnio? Tak (…) Mancini nie zadzwonił do mnie, ponieważ zna mój potencjał i nie jestem jeszcze na oczekiwanym poziomie. Chcę być na szczycie. Mój stan. Ale nie jestem tu, by narzekać, że nie zostałem powołany. Nie jestem daleko od mojego najlepszego, po prostu mam więcej pracować.”

Zapytany o jego możliwą umowę z Cerro Immobile, obecny napastnik Włoch, były zawodnik Marsylii i Nicei, odpowiedział: „Mój profil pozwala mi grać ze wszystkimi, więc tak, mogę też grać z Ciro. Mogę być dobry z każdym ”. Z drugiej strony Balotelli nie rozumie deszczu krytyki, który spadł na Włochy po zajęciu drugiego miejsca w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022, co jest równoznaczne z fazą play-off w marcu przyszłego roku: „Jest jedna rzecz, której nigdy nie lubiłem. We Włoszech Włochy wygrały mistrzostwa Europy i ustanowiły rekord zwycięstw, jednak w pierwszym niepowodzeniu rzuciłem błotem.Trochę optymizmu, prawda?

READ  Stany Zjednoczone otwarte | Alexander Zverev i Ashleigh Barty awansują do trzeciej rundy