Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przed Rennes Lorient: Ibrahima Kon silny związek, którego brakowało klubowi Lorient do utrzymania

Jego przybycie wydawało się rewolucją w Lorient. Zrekrutowany za 4 miliony euro w zimowym okienku transferowym, ku zaskoczeniu wszystkich, Ibrahima Kone dał się poznać jako czynnik X w treningu Christophe’a Pelissiera. Bardziej niż tylko łowca bramek, napastnik z Mali pomógł zmienić dynamikę i styl gry swojego zespołu. Jak opakowanie w niepełnym przepisie od zeszłego lata.

Pięciokrotnie król strzelców w jedenastu meczach ligi francuskiej, zawodnik, którego niektóre media nazwały „Malianem Lukaku” ze względu na jego podobieństwo w piłce nożnej do belgijskiego giganta. Podczas gdy Lorient starannie oblicza i gromadzi punkty niezbędne do utrzymania ich w pierwszej lidze, 22-latek musi kontynuować swoją transformację, najbardziej widoczną od czasu jego pojawienia się w publiczności, która zaczyna się na przenikliwym mrozie.

Liga 1

Podwajając dół, Delort popycha Niceę do pierwszej czwórki

17.04.2022 o 13:01

Zasubskrybuj Eurosport, aby nadrobić zaległości przez cały rok sportu!

Sarpsborg, idealne miejsce do startu

Jednak Malijczyk musiał podróżować, aby się pokazać. W Norwegii zaczął mówić o zawodniku. Wylądowała w Haugesund w 2018 roku, a młody napastnik musiał poczekać, zanim dostał swoją szansę. Mistrzostwa Świata FIFA U-20 w Polsce w 2019 roku pozwolą mu się pokazać. I przyciągnąć uwagę Sarpsborga i jego dyrektora sportowego Thomasa Berntsena. „Widzieliśmy potencjał, jego wyjątkową sylwetkę, widzieliśmy, że jest na ławce i postanowiliśmy postawić. Zaufaliśmy mu od samego początku– przyznaje nam.

W norweskim „Słonecznym mieście”, jak lubi nazywać to reżyser, Kony odnajduje idealną scenerię dla swojego awansu. „W Sarpsborg mamy wspaniałe doświadczenie młodych afrykańskich graczy, takich jak Crippen Diata (dzisiejsza notatka w Monako) czy Ismailia Koulibaly, którzy zostali sprzedani do Sheffield w 2020 roku, kiedy byli w Premier League.Jeśli w Haugesund często ubiera się jako „supersub”, Connie przebiera się za ciężarną Sarpsborga, żeby lepiej się ujawnić.

READ  Koniec kontrowersji wokół kontuzji Dembele!

Cóż, w swoich tenisówkach Malijczyk ujawni się podczas sezonu Eliteserien 2021 z 11 bramkami w 28 meczach. „Był niezawodny od pierwszych meczów. Nie jest leniwym facetem, ciężko pracuje, a przede wszystkim jest świetnym facetem w szatni. Każdy w klubie powie Ci, że Ibrahima to wspaniała osoba i że to ważne w organizacji. „

Ibrahima Kony z Sarpsborgiem w grudniu 2021 r.

Źródło: Imago

Idealny profil French Ligue, klucz do układanki Lorient

Być może to właśnie ten niezwykle bogaty koktajl uwiódł decydentów w Lorient, którzy szukają napastnika tej zimy, aby wzmocnić najgroźniejszy atak elity. Licząc już latem 2021 roku przez FCL, Kony nie będzie tracił czasu na wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i otwieranie licznika od pierwszego meczu. Wiele osób zaskakuje. „Rzadko zdarza się, aby gracze biegali tak szybko. Jego występ jest fenomenalny i nie jestem pewien, czy klub oczekiwałby tak wiele.„” — analizuje Mickael Marques, skaut znany w sieciach społecznościowych pod pseudonimem MyckiMFootball (Mycki_ElScout), który wrzucił swoje nazwisko do komórki rekrutacyjnej Brittona.

Podobnie jak Berntsen, skaut jednogłośnie zgodził się co do cech napastnika, który wkrótce stał się niezbędny. Zdolności, które wstrząsnęły drzewem kokosowym Lorian. „Wyróżnia się jego sylwetka. Narzuca się naturalnie, dobrze wykorzystuje swoje ciało. Jest mobilny, może spaść między linami, utrzymać się w podparciu, przytrzymać, unieść blok, a także ma umiejętność dryblingu w pierwszym ruchu. Kiedy rozmawiałem o tym z rekruterem z Lorient, powiedziałem sobie, że może wyrządzić wiele szkód w Ligue 1.. „

Lorient był przyzwyczajony do grania bardzo niską i zwartą masą, aw Kony znalazł naturalny związek z tworzeniem sytuacji. „Z tak głębokim graczem, jak Laurienté czy Moffi, jest to świetna więź. Stwarza dużo miejsca, potrzebujesz przynajmniej jednego lub dwóch graczy. Lorient na tym zyskuje, podnosi blok, zwłaszcza gdy gra nisko”, uzupełnia Talent Scout.

Ibrahima Kone i FC Lorient świętują przeciwko Saint-Etienne

kredyt: Getty Images

Porównanie Lukaku, chcąc iść do przodu bez poparzenia

Atak się zmienił, zwłaszcza drużyna Lorienta, więc Malian Lukaku mógł liczyć na konserwację. „Kiedy rozmawiałem o tym z jednostką rekrutacyjną Lorient, mówiła o profilu „à la Lukaku”. Znalazłem podobieństwa w jego sylwetce, ale także w sposobie, w jaki radził sobie z piłkąwyjaśnia Michael Marquez.

Jeśli Kony nie ma rodowodu belgijskich gigantów Chelsea, jego rozwój może zwiastować bardzo dobre rzeczy na przyszłość. Wystarczająco, by był kompletnym i potężnym napastnikiem. Jeśli wyróżniał się swoim instynktem zabójcy przed bramką, kiedy dotarł do Lorient, to jest to aspekt gry, nad którym należy pracować według skauta. „Jeśli uda mu się osiągnąć wymiar w kwestii ukończenia, to oczywiście zainteresuje to duże kluby i najlepsze kluby, ale dopiero co przybył i wciąż ma czas na postęp i rozwój.Thomas Berntsen idzie w tym samym kierunku.Nadal może się rozwijać i stać się potężniejszy i zabójczy. Jest bardzo silny psychicznie. Potrafi zajść daleko, jest bardzo ambitny i profesjonalny. „

W Rennes w niedzielę (13:00), FC Lorient po raz kolejny będzie mógł skorzystać z luksusowego wyzwalacza, kluczowego w środowy wieczór podczas ważnego sukcesu przeciwko Metz (1:0). Bez wygranej w Roazhon Park od września 2012 roku i podwojenia na koncercie Alaina Traoré, Merlus będzie starał się przełamać klątwę, aby zbliżyć się do jej utrzymania. Ze mną jako bombowiec, jak to często bywa od lutego.

Liga 1

„Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani”: Monako i Chuamini szukają czegoś wyższego

15.04.2022 o 22:20

Liga 1

Monako, wielki hit

15.04.2022 o 20:50