Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Projekt bez zmian, ale znaczące ulepszenia

Projekt bez zmian, ale znaczące ulepszenia

Firma Samsung przedstawiła swój nowy, podłączony zegarek – Samsung Galaxy Watch 7. Zegarek zachował ten sam wygląd, co poprzednie generacje, ale udoskonalił swoje funkcje.

Samsung Galaxy Watch 7 // Źródło: Geoffroy Husson – Frandroid

Podobnie jak szwajcarska kukułka, Samsung wykorzystał środowe wydarzenie Galaxy Unpacked, aby zaprezentować swoje nowe, połączone z siecią zegarki. Wraz z Samsungiem Galaxy Watch Ultra producent zaprezentował także bardziej tradycyjny Samsung Galaxy Watch 7. W oprogramowaniu znalazł się zegarek, który nawiązuje designem do poprzednich zegarków Galaxy, ale znacznie poprawia silnik pod maską.

Jak co roku, nowy Samsung Galaxy Watch 7 dostępny jest w dwóch kształtach – 40 i 44 mm – oraz dwóch opcjach łączności – Bluetooth i 4G. Pod względem funkcji zegarek obsługuje większość Galaxy Watch 6, z tymi samymi wskaźnikami stanu zdrowia. Polegaj na optycznym czujniku tętna, pomiarze nasycenia krwi tlenem, akcelerometrze do liczenia kroków, śledzeniu GPS, monitorze ciśnienia krwi, elektrokardiogramie i analizie składu ciała.

Zegarek Samsung Galaxy 7
Samsung Galaxy Watch 7 // Źródło: Geoffroy Husson – Frandroid

Jeśli nowy Galaxy Watch 7 ma tę samą konstrukcję, co Galaxy Watch 6 wydany w zeszłym roku, ma zintegrowaną bransoletę z małą czerwoną lub niebieską krawędzią z materiału. Estetyczna ikona przypominająca zapowiedziany w zeszłym miesiącu Galaxy Watch FE.

Nowe komponenty dla dokładniejszych danych

Jednak pomimo tych wszystkich podobieństw do poprzednich wersji, Galaxy Watch 7 korzysta z kilku kluczowych nowych funkcji. Tak jest w przypadku nowego optycznego czujnika tętna BioActive, który zintegruje 13 diod LED, w porównaniu do 5 w poprzedniej wersji. Wystarczy zapewnić większą dokładność pomiarów na papierze, zwłaszcza podczas snu lub podczas aktywności fizycznej.

To samo dotyczy śledzenia GPS za pomocą chipa, który jest teraz kompatybilny z częstotliwościami L1 i L5, a nie tylko L1. Konkretnie powinno to zapewnić większą dokładność geolokalizacji, szczególnie w miastach w pobliżu wieżowców.

https://www.frandroid.com/produits-android/accessoires-objets-connectes/1576356_gps-gnss-double-frequence-to-comprendre-a-la-geolocalisation-des-smartphones-et-montres-connectees

Zegarek ma również jaśniejszy wyświetlacz niż poprzednie wersje, pozwalający na wyświetlanie do 3000 cd/m2. Dla porównania ekran jest równie jasny jak w Apple Watch Ultra 2, zaś Apple Watch Series 9 osiąga 2000 cd/m2.

Zegarek Samsung Galaxy 7
Samsung Galaxy Watch 7 // Źródło: Geoffroy Husson – Frandroid

Co nie mniej ważne, nowy Galaxy Watch 7 wyposażony jest w nowy chipset Exynos W1000. Oprócz zwiększonej wydajności, która powinna zapewnić zegarkowi trzykrotnie większą płynność niż Galaxy Watch 6, posiada grawerowanie w procesie 3 nm, dzięki czemu przy tej samej pojemności baterii pozwala na lepszą autonomię.

Cena i dostępność Samsunga Galaxy Watch 7

Samsung Galaxy Watch 7 jest dostępny w przedsprzedaży w czterech wersjach i będzie dostępny w sprzedaży od 24 lipca:

  • Galaxy Watch 7 40 mm Bluetooth: 319 euro
  • Galaxy Watch 7 44 mm Bluetooth: 349 euro
  • Galaxy Watch 7 40 mm 4G: 369 euro
  • Galaxy Watch 7 44 mm 4G: 399 euro
READ  Udany nowy spacer kosmiczny Thomasa Bisqueta

Do każdego zamówienia zegarka w przedsprzedaży do 24 lipca Samsung zaoferuje swoim klientom także dodatkową bransoletkę. Przed premierą i w oczekiwaniu na pełniejszy test, już możecie zapoznać się z naszą wersją Samsunga Galaxy Watch 7.