Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

[Prime Video] 5 filmów dokumentalnych do obejrzenia w listopadzie!

Odkryj nowe tematy, które Cię interesują dzięki Amazon Prime Video Streaming! Znajdziesz ciekawe filmy dokumentalne, a niektóre z nich mają tę zaletę, że o nich opowiadają. Koniec z szukaniem swojego programu dziś wieczorem, nasz wybór najlepszych filmów dokumentalnych w danym momencie jest gotowy, po prostu wybierz.

Oszczędzaj i korzystaj z najnowszych ofert i wskazówek, jak kupować w najlepszej cenie.

Będziesz również zainteresowany

Usługi przesyłania strumieniowego oferują maksymalną rozrywkę, ale dają nam również dobre powody, aby dowiedzieć się więcej na niektóre tematy. Jeśli jesteś ciekawy, być może wcześniej przeszukiwałeś katalog Prime Video, ale mogłeś przegapić kilka filmów dokumentalnych, które mogą Cię zainteresować. Przygotuj sobie dobrą gorącą czekoladę, włącz telewizor i daj się ponieść przez wybrany przez siebie film dokumentalny.

Kaci Stalina – Katyń 1940

Ten podpisany dokument autorstwa Cedrica Torbe’a przypomina wydarzenia z Katynia, w 1940 r. w szczególności kilku polskich jeńców zostało straconych w Lesie Katyńskim w Rosji. To śledztwo zdejmuje zasłonę z tej masowej zbrodni, której reżim sowiecki od dawna zaprzeczał. Wszystko zostało pieczołowicie odrestaurowane, kłamstwa, które przetrwały do ​​1990 roku, przez prawie 50 lat, ujawnione na krótko przed rozpadem Związku Radzieckiego. Polscy oficerowie uważani za wrogich ideologii komunistycznej zostali zmasakrowani przez NKWD. Przez długi czas o tę zbrodnię obwiniali się naziści, a państwo bolszewickie dobrze strzegło swoich tajemnic.

między wierszami

Pomiędzy liniami to dokument, który opisuje historię stromego zbocza, podczas gdy Winter pokazuje Vivian Bruches, przewodnik górski na dużych wysokościach i narciarz na najwyższym poziomie. Odkryj nowe trasy narciarskie na Mont Blanc z Vivien Bruches i jej zespołem. Dowiedz się, co motywuje nas do podejmowania ryzyka i wybierz się w podróż do serca Chamonix. Zapierające dech w piersiach krajobrazy!

READ  Matt Gerard Fronanger, zaangażowany ilustrator i profesor fotografii narracyjnej

zmierz się z pustką

Dokument zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na Festiwalu Górskim w Transylwanii. Reżyser chciał inaczej spojrzeć na alpinizm, na ogół w mediach i zbiorowej wyobraźni praktyka ta kojarzy się z poważną działalnością przeznaczoną dla profesjonalistów. Jednak wspinaczka górska jest również otwarta dla wszystkich i aby ją pokazać, odkryjesz grupę początkujących rozpoczynających kurs z przewodnikami w wysokich górach. Ten film może sprawić, że będziesz chciał spróbować tej czynności, która do tej pory wydawała się nieosiągalna. Alpinizm przyciąga coraz więcej kobiet i to nie tylko mężczyzn.

Piramidy: tajemnice ujawnione

Ten 6-odcinkowy serial dokumentalny odkrywa tajemnice budowania piramid i zanurza nas w starożytnym Egipcie dzięki oszałamiającym obrazom generowanym komputerowo. Odkryjesz wiele arcydzieł architektury, które przeciwstawiają się prawu czasu, fascynują i obfitują w wiele tajemnic. W pierwszym odcinku światło reflektorów pada na piramidę Chufu, a jej praca trwała co najmniej 25 lat.Jak przeprowadzono tę ogromną konstrukcję? Nowe narzędzia archeologów i egiptologów zadziwią nas tymi wspaniałymi obrazami.

Goering . Katalog

W tym dokumencie ujawnia się historia kolekcji sztuki Rzeszy nr 2. skatalogowanych jest ponad 5000 dzieł, w szczególności ta kolekcja składa się z dzieł skradzionych we Francji Żydom. W jakim celu i dlaczego Hermann Göring wszedł w posiadanie tych licznych dzieł, które zebrał w swojej posiadłości w Karenhall pod Berlinem? Historycy opowiadają nam historię tej najważniejszej prywatnej kolekcji sztuki w Europie. Film wyjaśnia, jak w organizacji tworzy się rozrastający się system.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?