Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prezydent Brazylii Lula proponuje wspólną mediację z Chinami i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi

Prezydent Brazylii Lula proponuje wspólną mediację z Chinami i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi

Prezydent Brazylii proponuje wspólną mediację z Chinami i ZEA w celu zakończenia wojny na Ukrainie

budowa dwudziestoosobowa grupa politycznaW dążeniu do zakończenia wojny chce tego Luiz Inacio Lula da Silva, prezydent Brazylii z Chinami i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Pan Lula da Silva powiedział, że rozmawiał o wspólnej mediacji z obydwoma krajami w niedzielę podczas konferencji prasowej w Abu Zabi po oficjalnych wizytach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Chinach. Wojna była bo Decyzje podjęte przez dwa krajeskazując prezydenta Brazylii.

„Prezydent [Vladimir] Putin nie podejmuje żadnej inicjatywy, aby zatrzymać wojnę. [Le président Volodymyr] Ukrainiec Zełenski nie podejmuje żadnej inicjatywy, by zatrzymać wojnę »— powiedział, rozmawiając przez oficjalnego tłumacza. Europa i Stany Zjednoczone nadal przyczyniają się do kontynuacji wojny. Muszą więc usiąść przy stole i powiedzieć: „Wystarczy”. » W Chinach prezydent Brazylii oskarżył Waszyngton„zachęcanie do wojny” na Ukrainie.

Lula powiedział, że w ten sposób zaproponował prezydentowi Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mohammedowi bin Zayedowi Al Nahyanowi oraz prezydentowi Chin Xi Jinpingowi utworzenie grupy państw, których misją byłoby pełnienie roli mediatorów. Grupa G20 została utworzona, aby ratować gospodarkę [mondiale] który był w kryzysie— ogłosił szef brazylijskiego państwa. Teraz ważne jest, aby stworzyć inny rodzaj G-20, aby zakończyć tę wojnę i zaprowadzić pokój. To jest mój zamiar i wierzę, że nam się uda”.I przekonywał.

Lula powiedział, że rozmawiał już o swojej inicjatywie z prezydentem USA Joe Bidenem, kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i przywódcami krajów Ameryki Południowej.

READ  Yvonne Pepe, dziennikarka i autorka, zmarła w środę 3 sierpnia