Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Premier Rotary Green Start-up Weekend

Dystrykt 1760, oddział Rotary International na Riwierze, uczynił ekologiczną pracę zawodową jednym ze swoich priorytetowych tematów. Dziś dodaje siódmy filar swojego zaangażowania w Rotary dzięki udziałowi w wirtualnym Europejskim Greenathonie.

Plik Rotary International Uczyń kwestię środowiskową priorytetem. Plik Start Rotary Green Weekend, Który został zorganizowany cyfrowo w dniach 16-18 kwietnia 2021 r. W celu promowania ożywienia gospodarczego, ale także podkreślenia ochrony naszej błękitnej planety. To wyzwanie gospodarcze, społeczne i środowiskowe ( Pomocna dłoń (I przez pokolenia, organizowane nieprzerwanie przez 54 godziny i znakomicie odnotowane, o czym świadczy jakość projektów tworzenia biznesu) Pomocna dłoń (Zidentyfikowane, jest częścią priorytetowej bitwy, którą narzuciły sobie wszystkie europejskie regiony Rotary) Pomocna dłoń ).

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodnia

Roger Lores © DR

Poważny problem środowiskowy

Zorganizowany z inicjatywy Roger LoresDyrektor obszaru przegrupowania Francji, Belgii, Luksemburga, Monako, Andory i San Marino, we współpracy z Jean-Jacques TetonOtoczony swoim zespołem, odpowiedzialny za jego publiczny wizerunek, mający na celu wsparcie młodszego pokolenia, bocznej ofiary epidemii Covid-19, W osiąganiu swoich innowacyjnych rozwiązań środowiskowych.

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodnia

© Dr.

80 liderów projektów o różnych profilach

W przypadku tego wyzwania gospodarczego i środowiskowego, które miało miejsce za pośrednictwem wideo, 80 liderów projektów o różnych profilach (studenci, doktoranci, badacze, programiści, dzwoniący i przedsiębiorcy przez mniej niż rok) z Polski, Hiszpanii, Włoch, Księstwa Monako, Afryka i Francja, regiony Ile-de-France, Normandia, Bretania, Kraj Loary, Rodan-Alpy (dorzecze Lyonu), Oksytania, południowy zachód, Grand-Est, region południowy (Prowansja Wschodnia i Zachodnia) 54 godziny na zostać Zielony start jest trwały.

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodnia

Jury złożone z około trzydziestu europejskich ekspertów zawodowych

Zawsze poszukuje świetnych projektów z zakresu innowacji środowiskowych, Rotary International Wybrali projekty trzech laureatów, którzy swoją pomysłowość i energię w służbie zielonemu środowisku. Przez cały weekend przed jury złożonym z około trzydziestu profesjonalnych europejskich ekspertów liderzy projektu, poprzez wnikliwe prezentacje i dyskusje, przedstawili swoje innowacyjne rozwiązania społeczno-ekonomiczne związane ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem. Następnie, z pomocą mentorów, poproszono ich o udoskonalenie projektu środowiskowego i cyfrowego w najdrobniejszych szczegółach: biznesplan, prototypy, strony internetowe itp.

READ  Maroko: wiatry nowoczesności i otwartości

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodnia

Spośród 80 wniosków wybrano 10 projektów

Wieczorem 18 kwietnia spośród 80 zgłoszonych do jury wniosków wybrano 10 projektów, a ostatecznie wybrano tylko trzy projekty, w tym start-up. Robak generacji. Inkubuj w inkubatorze Lauren, startup Robak generacji Utworzony wcześniej Vincent Hortel, I ostatecznie wygrał B. Złota nagroda Plik Rotary Green rozpoczyna weekend Za swój zielony projekt zjadanie plastiku przez mączniki.

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodnia

Start Generation Worm © DR

Ekologiczna torba do prania dla rolnictwa ekologicznego

Agrillan Utworzony wcześniej Inas Fectin I Chloe TennellUczniowie Rawan i dziewczęta rolniczki zrealizowały projekt Green Farming idealny dla zdrowia zwierząt, z ich biodegradowalnymi i jadalnymi sieciami rolniczymi i Pakujemy sięPokrowce środowiskowe na usługę dostawy prania, stworzone przez szokującą czteroosobową grupę, z uzupełniającymi się talentami – Jessica Andrey (Bouch de Rhone), Maud Bertrand (Paryż), Helen Listian (Nancy) W. Josephine Follard (Paryż). Ich cel: zaprojektować i wyprodukować pokrowiec z tkaniny wielokrotnego użytku ze skrawków materiału pod koniec życia po przejściu na emeryturę.

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodnia

© Dr.

Projekty pięciu finalistów

Małe glonyI Firma, którą stworzyłeś David Chan I Sabrina Meradia, Która oferuje ekologiczne fontanny do mycia z prowansalskimi zapachami, zdobyła nagrodę główną. Firma dostarcza ekologiczne środki czyszczące, bez pozostałości, z mydłem marsylskim i lawendą, do pakowania we własne pojemniki, które są dostępne w pobliżu miejsc życia i działalności (lokalne sklepy, duże firmy, uniwersytety itp.). wózek odważny Trwałe i odpowiednie do użytku z 9-kołowym kołem terenowym opracowanym przez Christy Mabuso, Młoda matka z Mali i jej przyjaciele Miria Książka I Berg Pekendo, W trosce o rodziców. Compostio Którego znak towarowy jest zarejestrowany w INPI (Narodowy Instytut Własności Przemysłowej), Odzyskiwanie istotnych odpadów od profesjonalistów na rowerach towarowych w celu wykorzystania ich jako nawóz, a tym samym zmniejszenie emisji dwutlenku węgla normalnie towarzyszącej zbiórce.

READ  Wielkość rynku filarów drewnianych, 2021 - Rozwój biznesu, badania branżowe, badanie kluczowych graczy, strategia konkurencyjności i raport z badań prognostycznych 2026

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodniaMiejski grzyb lub ekologiczny internet

Shaga odżywianiaMiejski grzyb zamienia się w białkową mąkę, którą karmią mieszkańców miasta Anas Erroudaoui, Student EM w Lyon Business School, Alima MokhtariAurelian W. Dyrektor ds. Marketingu Paul Lydesf, Kierownik Projektu w Paryżu. Nasi trzej przyjaciele podjęli wyzwanie i znaleźli niewyczerpane alternatywne rozwiązanie, niezależnie od pogody i braku odpowiedniej powierzchni pod uprawy w obszarach miejskich. Weibo To indywidualny wirtualny asystent, który informuje, że 20 wysłanych e-maili to – w zależności od miejsca przeznaczenia – 100-kilometrowa podróż samochodem!

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodnia

Wiele nagród w ręku

Na zakończenie konkursu laureatom przyznano kilka nagród, m.in. kilkumiesięczne szkolenie zawodowe w zakresie szkoleń zawodowych oraz wsparcie w zakresie finansów, strategii, prawa, marketingu i zarządzania przez doświadczonych liderów biznesu.

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodnia

Otwarcie możliwości dla wszystkich znajdujących się w trudnej sytuacji

W swoich uwagach końcowych Holger KnackI Prezes Rotary InternationalChwalili sukces tego „zdumiewającego wydarzenia” z rozmachem francuskich Rotarian, z duchem i zaproszeniem ObrotowyOtwarcie możliwości dla wszystkich znajdujących się w trudnej sytuacji, dzięki wzajemnej pomocy młodych ludzi i doświadczonych przedsiębiorców. Ta niesamowita, międzypokoleniowa inicjatywa, skupiająca się na tworzeniu zielonych projektów, jest częścią naszej priorytetowej bitwy w tym roku. Po wykorzenieniu globalnej pandemii zmobilizujemy nasze wysiłki, aby stawić czoła zmianom klimatycznym, aby wspólnie wyobrazić sobie jaśniejszą przyszłość ”.

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodnia

Holger Knack © DR

1,2 miliona Rotaryńczyków i 35 000 klubów na całym świecie

Plik Obrotowy Jest to międzynarodowa organizacja humanitarna, którą założył Paul Harris W 1905 roku w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Zrzesza ponad 1,2 miliona członków – liderów i specjalistów zjednoczonych, reprezentujących wszystkie sektory światowej gospodarki w obrębie 35 000 Kluby Rotary Rozprzestrzeniony w ponad 200 krajach i terytoriach na pięciu kontynentach. Poprzez swoją fundację i kluby Obrotowy Mobilizuje swoich członków wokół siedmiu strategicznych osi, aby interweniować w celu wprowadzenia trwałych zmian na świecie: promowanie pokoju, zwalczanie śmiertelnych chorób, zapewnienie wody pitnej, lokalny rozwój gospodarczy, środowisko oraz „ dostęp do wysokiej jakości opieki i edukacji dla wszystkich w celu poprawa warunków życia i niezależności populacji znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

READ  Warszawa zostaje zdrapana z ziemi: selektywna odbudowa

Rotary Green zaczyna się pod koniec tygodnia

www.rotarygreen.org

www.rotary.org

Udostępnij znajomym – dzielenie się jest ważne