Premier League: Bazylea zmusiła Zurych do wyrównania na koniec meczu – rts.ch

Pod koniec szóstego dnia FC Basel niewiele brakowało do bycia Czerwoną Latarnią Premier League. Na Parc Saint-Jacques Basel objął już prowadzenie 2:0 z Zurychem, a po dogrywce wywalczył punkt. Dla mieszkańców Zurychu ten remis nie działa, ponieważ widzą, że 3 drużyny mają 1 punkt, w tym YB, który ma na koncie mniej meczów.

Jednak dla Basel porażka wydawała się nieunikniona przez długi czas po tym, jak Jonathan Okita z FCZ zwyciężył 2:0 w 48. minucie, ale to Renato Vega po genialnym rzucie wolnym, który w 73. minucie zmniejszył wynik, zapowiedział rewolucję .

20-letni Portugalczyk, który odszedł ze Sportingu Lizbona, mógł bardzo szybko umocnić się w roli lidera drużyny, która w lidze może ponownie liczyć na swojego wojownika Taulanta Xhakę, który wraca do gry po długim zakazie.

Lucerna zdobywa trzy punkty przeciwko Lugano

Bramki kapitana Maxa Maiera pozwoliły także FC Lucerne pokonać FC Lugano (3-2). Dzięki błędom rezerwowego bramkarza, szeryfa Berbicka, sukces ten podkreśla dobry początek sezonu drużyny z Lucerny, która wraz z Young Boys i FC St. Gall zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Po szóstym dniu w Premier League nastąpi 3-tygodniowa przerwa związana z przerwą międzynarodową i 1/8 finału Pucharu Szwajcarii.

ats/pza

Przeczytaj także: Servette przegrał z obrońcą tytułu Young Boys

READ  ATP - Indian Wells 2021 - transmisja na żywo - wyniki - świetna pierwsza dla Nouri - informacje sportowe - skate