Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawie cała Rada Lekarska zrezygnowała

Opublikowany:

Gniew naukowców doradzających rządowi w sprawie Govt-19. Wszystkie Rady Lekarskie ds. Epidemiologii ogłosiły swoją rezygnację w komunikacie prasowym, podczas gdy inne żałowały, że ich zalecenia nie zostały wykonane. Została utworzona przez premiera w listopadzie 2020 roku.

Z naszym korespondentem w Warszawie, Sarah Bagaloglo

Siedemnastu naukowców i lekarzy utworzyło wraz z rządem Radę Medyczną, a trzynastu ogłosiło w piątek swoją rezygnację.

ja Z biegiem czasu obserwujemy z coraz większą frustracją, że politycy nie potrafią wymyślić optymalnych rozwiązań. Potępili i skrytykowali rosnącą tolerancję tych, którzy zaprzeczają istnieniu rządu i szczepionek na stanowiskach rządowych i wśród urzędników państwowych.

Ponieważ jeśli rząd promuje szczepionkę, w kraju, w którym tylko 57% populacji jest w pełni zaszczepionych, jego środki są uważane za niewystarczające. Ma jedną z najwyższych ofiar śmiertelnych na świecie (w porównaniu do 100 000 ofiar śmiertelnych).

Latem 2021 r. Rada Naukowa zaleciła obowiązkowe szczepienia personelu medycznego. Wejdzie w życie 1 marca.

Ponadto kilka dni temu rada zwróciła się do starszego urzędnika oświatowego o rezygnację, nakazał w radiu przeciwko obowiązkowi szczepionki, a szczepionki nadal są w jego posiadaniu. Z eksperymentalnymi i nieznanymi efektami .

W obliczu fali omigracji napływającej do Polski Rada Naukowa wezwała do pilnego rozszerzenia zakresu szczepień, zwłaszcza dla osób powyżej 60. roku życia.

Pomimo ostrzeżenia Ministerstwa Zdrowia przed kolejną falą Govt-19 w tym miesiącu, wariant Omigron stanowi obecnie 10% zanieczyszczenia.

Czytaj więcej: Polska przechodzi na nowe ograniczenia wobec Kovit-19

READ  Angelina Jolie jedzie do Lwowa na Ukrainie przeciwko Rosji