Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pozwolenie zdrowotne jest obowiązkowe we Włoszech od 6 sierpnia

Włochy wprowadzą 6 sierpnia obowiązkowe pozwolenie zdrowotne na dostęp do zamkniętych pomieszczeń, takich jak bary i restauracje, rząd kierowany przez Mario Draghi zdecydował w czwartek wieczorem, 22 lipca.

«Karta Zdrowia to narzędzie, które pozwala Włochom kontynuować swoją działalność, jednocześnie zapewniając, że nie znajdą się wśród osób zarażonych.”, wyjaśnił premier podczas konferencji prasowej w Pałacu Chigi, siedzibie rządu w Rzymie, na zakończenie zatwierdzenia tego środka przez gabinet. Oprócz barów i restauracji karta ta będzie wymagana do wejścia na baseny, sale gimnastyczne, muzea, kina, teatry, a także pokoje gier.

Karta zdrowia będzie również wymagana w przypadku imprez sportowych, koncertów, spektakli, wystaw i konferencji, zwłaszcza tych sprzyjających zgromadzeniom i źródłom zanieczyszczeń. Dyskoteki pozostaną zamknięte do odwołania, ale sektor ten skorzysta z pomocy publicznej.

Ponad 5000 nowych spraw w ten czwartek

karta zdrowia o nazwie „zielony pas„Na półwyspie można podać pierwszą dawkę szczepionki, ale także osobom wyleczonym z Covid i tym, u których wynik testu w ciągu ostatnich 48 godzin był ujemny. Przyjęcie karty zdrowia było przedmiotem napięć w ciągu większość rządowa, ostrzegł lider Ligi (skrajna prawica), w szczególności Matteo SalviniRygorystyczne, doraźne i nieobliczalne wybory, które wykluczają większość Włochów z prawa do pracy i swobody przemieszczania się».

Włochy odnotowują obecnie kilka tysięcy nowych przypadków i kilka zgonów każdego dnia, ale zasadniczy trend jest wzrostowy. W czwartek zarejestrowano 5057 przypadków, podczas gdy kraj nie przekroczył 5000 nowych przypadków w ciągu 24 godzin od 21 maja. “Wariant delta stanowi zagrożenie, ponieważ rozprzestrzenia się szybciej niż inne warianty– ostrzegł Mario Draghi.Wzywam wszystkich Włochów do zaszczepienia i robię to natychmiastI napominał, radując się, że “Ponad połowa Włochów ukończyła kurs szczepień».

READ  Szwedzki premier usunięty z parlamentu w związku z liberalizacją rynku mieszkaniowego