Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Powstał nowy związek twórców gier w Polsce

Powstał nowy związek twórców gier w Polsce

Po serii zwolnień w CD Projekt Red, studiu stojącym za Cyberpunkiem 2077, w Polsce powstał nowy związek twórców gier. Organizacja o nazwie Związek Polskich Pracowników Twórców Gier (Polski Związek Pracowników GameDev) ma na celu reprezentowanie wszystkich. Profesjonaliści zajmujący się rozwojem sportu w Polsce.

Union został założony przez programistę rozgrywki Lev Ki i analityka Gameplay QA Pavez Miska, obaj obecnie zatrudnieni przez CD Projekt Red. Na stronie internetowej organizacji podano, że oferuje ona reprezentację pracownikom zajmującym różne stanowiska, w tym programistom, marketingowi, wydawniczym i operacyjnym, a także pracownikom zatrudnionym przez polskich twórców gier.

Członkostwo jest otwarte dla pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy, pracowników kontraktowych oraz innych osób pracujących na podstawie polskich umów. Jednakże pracownicy biura CD Project w Vancouver ani żadnego innego oddziału firmy nie są członkami związku zawodowego.

Do głównych celów związku zawodowego należy zapewnienie bezpieczeństwa pracy, sprawiedliwego traktowania i przejrzystości w organizacjach pracodawców. Związek upiera się, że jego celem nie jest prowokowanie konfliktu, ale zachęcanie do dialogu.

Decyzja o utworzeniu związku zapadła po ogłoszeniu przez CD Project Red, że do marca 2024 r. zwolni około 100 pracowników. Nastąpiło to po wcześniejszych zwolnieniach w The Molasses Flood i zespole tworzącym Gwinta. Związek nazywa te incydenty źródłem znacznego stresu i niepewności wśród pracowników, co prowadzi do powstania związku.

Związek Pracowników Rozwoju Sportu Polskiego jest zrzeszony w większym związku zawodowym pod nazwą OZZ Inicjatywa Pracownicza. Rozwój zbiega się z doniesieniami, że deweloperzy z Avalanche Studios, twórcy Just Cause, również łączą siły.

Choć założyciele związku nie otrzymali odpowiedzi od kierownictwa CD Project Red, złożyli niezbędne dokumenty prawne, aby poinformować zarząd o istnieniu stowarzyszenia.

Podsumowując, powstanie Związku Polskich Pracowników Twórców Gier pokazuje rosnącą tendencję twórców gier do ochrony swoich praw i poprawy warunków pracy w branży. W miarę zwiększania się liczby członków związku i dalszego opowiadania się za sprawiedliwym traktowaniem, oczekuje się, że będzie odgrywał ważną rolę w przyszłości rozwoju sportu w Polsce.

READ  Siatkówka | Kanada kłania się Polsce, ale wciąż dochodzi do ćwierćfinału

Definicje:
– CD Projekt RED: Polskie studio deweloperskie, znane z tworzenia popularnych tytułów, takich jak seria Wiedźmin i Cyberpunk 2077.
– Związek Pracowników Rozwoju Sportu Polskiego: nowo powstały związek zawodowy reprezentujący specjalistów w dziedzinie rozwoju sportu w Polsce.
– OZZ Inicjatywa Pracownicza: główny związek zawodowy w Polsce, przy którym zrzeszony jest Związek Pracowników Rozwoju Sportu Polskiego.
– Just Cause: popularna seria gier opracowana przez Avalanche Studios, znaną z przygodowej rozgrywki akcji i środowisk z otwartym światem.

dowody:
– Artykuł źródłowy: Dostęp na GameIndustry.biz
– Wywiad z CD-Action: Cytowany przez Eurogamer