Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Suwereni i centryści chodzą łeb w łeb

Suwereni i centryści chodzą łeb w łeb

W sondażach prowadzi obóz prosuwerenny Jarosława Kaczyńskiego. Newspix/Newspix/ABACA

Opis – W niedzielnych wyborach do organów legislacyjnych rządząca Partia Narodowo-Konserwatywna zostaje zakwestionowana przez byłego prezydenta Rady Europy.

W Warszawie

W Polsce panuje zamieszanie. W niedzielę jej obywatele zaproszeni są do głosowania w nadzwyczajnych wyborach do organów legislacyjnych. W całym kraju różne konkurujące ze sobą partie umieściły na billboardach reklamy swoich gwiazd, a aktywiści na ulicach miast niestrudzenie roznoszą ulotki, aby przekonać niezdecydowanych przechodniów. W momencie finałowego sprintu, kiedy nikt nie jest w stanie przewidzieć koloru kolejnego rządu, wszystko jest jeszcze możliwe.

Nadal na czele pozostaje rządząca narodowo-konserwatywna partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Z 35% poparciem w sondażu zwyciężył obóz suwerenności Jarosława Kaczyńskiego. Dzięki swoim lojalnym wyborcom, wrażliwym na programy społeczne realizowane od 2015 roku, partia ta nadal prowadzi.

Ale to się kurczy. Przerwa została wywołana niedawnymi atakami dużej partii liberalnej Sojuszu Obywatelskiego. Jej prezydentem jest Donald…

Ten artykuł jest zarezerwowany dla subskrybentów. 79% pozostało do odkrycia.

Wyprzedaż błyskawiczna 1,99 €/miesiąc przez 6 miesięcy

Z oferty można korzystać do 23 października. bez zaangażowania.

Już subskrybowane? zalogować się

READ  Hokej: Sześć meczów Francja-Polska U19 w ten weekend w Cambrai