Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Powinni ostrzec!” „Nie martwią się konsekwencjami”, „Jesteśmy na tabletkach”, tweety gniewne na lekarzy, którzy nie poddają się opioidom

W niedzielny wieczór kanał M6 wyemitował odcinek serialu obszar zastrzeżony Dedykowany legalnym narkotykom. Duża część raportów poświęcona jest narkomanii, zwłaszcza opioidom. Widzowie dowiedzieli się o tragedii naocznych świadków, że nie ma nic „psychedelicznego”. Wielu na Twitterze wyraziło swoją złość z powodu złej obserwacji praktykowanej przez niektórych lekarzy.

M6 Przechwytywanie ekranu na żywo / obszar o ograniczonym dostępie

Temat tak bolesny jak tabu. W najbliższą niedzielę 21 listopada 2021 r. obszar zastrzeżony Zainteresował się „tymi legalnymi narkotykami, które niszczą rodziny”. Oprócz alkoholizmu i uzależnienia od podtlenku azotu w programie podkreślono uzależnienie od narkotyków. Widzowie po raz pierwszy mogli odkryć tragedię Simona, 25-latka, który zmarł rok wcześniej z powodu przedawkowania kodeiny, początkowo przepisanej na jego migreny. Jego matka Elga, tak zła na lekarzy, którym udało się pozwolić jej synowi na zażywanie wysokich dawek, ciężko pracuje nad wykryciem wad w systemie opieki zdrowotnej.

Następnie zespół dziennikarzy podążył za Nadine, pochodzącą z Tuluzy, która przez sześć lat była uzależniona od opioidowych środków przeciwbólowych. Oglądaj najpierw „Bez historii”, daleko od typowego frazesu narkomana, który widzowie telewizyjni mogą łatwo rozpoznać. Podczas gdy żyła szczęśliwie w swojej willi w Tuluzie wraz z kochającym mężem i bez żadnych problemów finansowych, matka padła ofiarą wypadku samochodowego w 2013 roku. Cierpiała na ból kolana, więc jej lekarz przepisał go jako środek uspokajający. Ale gdy jej kolano poprawiło się, pojawiły się inne bóle. Właściwości odstawienne wynikają w rzeczywistości z codziennego spożywania morfiny. Tak więc zaczyna się błędne koło. Nie mogła się już bez niego obejść… Na początku raportu Nadine przyjmowała dawkę co cztery godziny. Nie mówiąc już o jednoczesnym podawaniu leków przeciwdepresyjnych i stosowaniu plastra zawierającego cząsteczkę 100 razy silniejszą od morfiny.

READ  Grecja, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Francja, Austria, Czechy

Ekstremalnie zaniepokojona myślą o przedawkowaniu i pragnąca wrócić do poprzedniego życia, Toulouse zgodziła się na leczenie szpitalne. Scena, którą widzieliśmy w środku kryzysu odstawienia – opisująca nieznośne uczucie dyskomfortu, pragnienie wymiotów i całego bólu – odbiła się na internautach. Podczas gdy wielu było oburzonych odkryciem takich nalotów w piekle, inni opowiadali o swoich własnych doświadczeniach z niektórymi narkotykami wymienionymi w raporcie. W komentarzach zauważono również pobłażliwość niektórych lekarzy, którzy nie podają wystarczających informacji o niebezpieczeństwie niektórych cząsteczek. Zwłaszcza, że ​​dziennikarze serialu pokazali, jak łatwo jest przepisać w dużych ilościach niektóre leki wysokiego ryzyka.

Wręcz przeciwnie, niektórzy inni internauci ubolewali nad podekscytowaniem związanym z raportem, który ich zdaniem miał tendencję do demonizowania produktów uznawanych za przydatne w określonych sytuacjach.