Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kirchberg przybiera formę dobrze ugruntowanego obozu

Za mało powiedziane jest stwierdzenie, że planowana demonstracja małoletnich Polaków przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej przeraża władze. Okoliczne ulice zamiatały urządzenia ochronne, szlabany i drut kolczasty.

ochrona

Patryk Jackiemot

Za mało powiedziane jest stwierdzenie, że planowana demonstracja małoletnich Polaków przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej przeraża władze. Okoliczne ulice zamiatały urządzenia ochronne, szlabany i drut kolczasty.

To są goście, których stolica poszłaby dobrze. Wprawdzie letni sezon turystyczny nie kwitł, ale przyjazd w piątek 2 tys. Polaków do Luksemburga nie pomoże hotelarzom i restauratorom tego kraju. A nawet mniej niż policjanci Wielkiego Księcia, którzy zatrzymali wszystkie posterunki w obliczu przybycia wściekłych nieletnich. Górnicy głębinowi są zdeterminowani, aby usłyszeć ich głosy i pokazać swoją siłę.

Oczekiwani rano przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (9:30) demonstranci przybyli, by obalić argumenty, które doprowadziły do ​​zamknięcia odkrywkowej kopalni węgla w Thorau. Sąsiednie Czechy skarżyły się na zanieczyszczenia spowodowane działalnością zakładu i pomimo europejskich nakazów wstrzymania produkcji polskie władze zwlekają z egzekwowaniem tego środka. Rozzłoszczeni górnicy, którzy mają zostać rozwiązani przez zasiadających sędziów w Kirchbergu, decydują się na podróż.

Użytkownicy tramwajów krążyli pod strażą w czwartek. Nie jestem pewien, czy połączenia całodzienne będą dostępne jutro…

Zdjęcie: Jay Galli

A teraz policja jest zmuszona stworzyć ścisły obwód nie tylko wokół sądu, ale także na wielu ulicach dzielnicy biznesowej. W ten sposób sektor na kilka godzin zamienił się w fortecę nie do zdobycia, a pracownikom wielu dużych firm i instytucji poinstruowano, aby jutro nie przychodzili do pracy …

Bariery, drut kolczasty, machiny do rozpędzania tłumu: postawione na miejscu urządzenie ma co podziwiać. Ale bezsporne jest opóźnienie bezpieczeństwa towarów i ludzi. Policja uruchomiła nawet specjalną infolinię na piątki potencjalnych starć (244-24 27 24).

Agenci przez telefon będą mogli zidentyfikować różne alternatywne trasy, przekierowane trasy autobusowe lub zakazy parkowania obowiązujące do czasu, gdy ten społeczny huragan będzie mógł przejść.

Ponadto policja zmobilizuje swoich ludzi wokół marszu, który planowali przejść przed ambasadą Czech, na rondzie Schumanna. Aby zdobyć jak najwięcej pracowników, 22 października zdecydowano się zamknąć osiem komisariatów policji (Merle-Belair, Limbertsberg, Kirchberg, Gahr Hollirich, Gaspereich, Bonnevoy, Vale Haut i Hesperang).

Podążaj za nami Portal społecznościowy FacebookI Świergot I zapisz się do naszego newslettera o 17:00.


na ten sam temat

READ  Hoshi odpowiada na przepustkę Fabiana Lesovera w TPMP: „Wystarczy!”