Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Potworny: największa skamielina pająka, jaką kiedykolwiek odkryto w Australii

Potworny: największa skamielina pająka, jaką kiedykolwiek odkryto w Australii

W Australii odnaleziono skamielinę ogromnego pająka, który żył miliony lat temu. straszny!

To najgorszy koszmar arachnofoba. Kilka tygodni temu zespół paleontologów odkrył skamieniałego pająka na obszarze, na którym niegdyś znajdował się las deszczowy Nowej Południowej Walii – zwany także McGrath Flatten – w Australii. Jak wynika z artykułu opublikowanego w poniedziałek, 25 września Alarm naukowyTa skamielina Megamodontium McCloskeya Okazało się, że tak właśnie było Czwarty skamieniały pająk znaleziony na kontynencie. Oprócz rzadkości, odkrycie to ma jeszcze jeden niesamowity aspekt, ponieważ jest to okaz „gigantyczny”. W tym celu australijski zespół dokonał pomiarów ciała megamodontium mcclusky, Jedyne, co możemy powiedzieć, to to, że robią wrażenie. Samo jego ciało ma 2,3 cm długości. Dodając do tego rozmiar nóg, owad ledwo mieści się w dłoni.

Jakość jego zachowania od epoki miocenu – od jedenastu do szesnastu milionów lat temu – umożliwiła naukowcom z Uniwersytetu w Canberze zbadanie tego owada w najdrobniejszych szczegółach.

Nauka w służbie historii

Wirusolog Michael Freese z Uniwersytetu w Canberze, który skanował skamieliny za pomocą ustawianej w stos mikroskopii optycznej, wyjaśnia, jak działał ten pająk. „Mikroskop elektronowy umożliwił nam badanie Najdrobniejsze detale pazurów i wąsów na pedałach, nogach i Główny korpus pająka„, mówi mediom. I kontynuując tę ​​przykładową pracę: Dlaczego te włosy? [poils très denses] Są to struktury przypominające włosy, które spełniają wiele funkcji. Oprócz zdolności do wydawania dźwięków, jego obecność przede wszystkim zapewnia pająkowi ochronę przed niebezpieczeństwami, wykrywając obecność substancji chemicznych i wibracji.

Wyjątkowe odkrycie

Rzadkość tego odkrycia i brak odniesienia komplikują pracę naukowców. „z tego powodu Odkrycie bardzo ważne”– nalegał Michael Freeze. „To ujawnia nowe informacje na jego temat Wymieranie pająków wypełnia lukę w naszym rozumieniu przeszłości– dodaje człowiek nauki. Miliony lat później krewny tego gatunku nadal żyje, ale na innym kontynencie. „[Ce „cousin”] Obecnie żyje w lasach deszczowych od Singapuru po Papuę Nową Gwineę. Sugeruje to, że grupa ta zamieszkiwała kiedyś podobne środowiska na kontynentalnej części Australii, ale było to… Później wymarły, gdy Australia stała się bardziej sucha„.

Możesz być zainteresowanym także tym:

READ  Krab z epoki dinozaurów odkryty uwięziony w bursztynie

⋙ Jad pająka bananowego wywołujący potężną erekcję może stać się następną Viagrą

⋙ Niesamowite: nowy typ błyszczącego niebieskiego pająka!

⋙ Nowy pająk nazwany „hołdem” dla Venoma, złego Spider-Mana!