Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Posłuchaj potwornej czarnej dziury Drogi Mlecznej!

ten Pierwszy obraz supermasywnej czarnej dziury który leży w sercu droga Mleczna Właśnie to ujawniły zespołyteleskop horyzontu zdarzeń (EHT). Łuk A* (Sgr A*) jakiego nigdy wcześniej nie widziano. A teraz… jak nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Dziękuję za to sonikacja – Przełożenie obrazu na dźwięk – propozycja równoległa badaczom.

Rodzaj naszego skanowania radarowego Czarna dziura ogromny. ze zmianami dźwięk to reprezentuje różnicę Brokat Obserwowane przez EHT okołohoryzont zdarzeń Od Sgr A*. ten Materiał Bliżej czarnej dziury, a zatem poruszającej się szybciej, jest tłumaczone przez częstotliwości głośniejszy głos. A dzięki sonikacji w dźwięku stereo 3D dźwięki wydają się poruszać, gdy radar skanuje, w zgodnie ze wskazówkami zegaraod ucha do ucha.

Wewnętrzne podmiejskie sonikacja Arch A *. © Sonification: NASA, CXC, SAO, K.Arcand, SYSTEM Sounds (M. Russo, A. Santaguida); Obraz radiowy: Współpraca EHT; zdjęcie rentgenowskie: NASA, CXC, SAO; Obraz w podczerwieni: NASA, HST, STScI

Ci sami badacze pracowali również nad sonikacją obszaru wokół gigantyczna czarna dziura W centrum Drogi Mlecznej. Na zdjęciu odkrywamy obszar widoczny na Podczerwień (pomarańczowy i fioletowy) in promień rentgenowski (niebieski). Po raz kolejny blask rzeczy przekłada się na głośność. Pionowe pozycje na obrazie są odtwarzane przez nuty. Promieniowanie rentgenowskie jest obsługiwane przez miękki związek. Niskie tony i dźwięki wycięć są oznaczane przez podczerwień.

READ  Wariant BA.2 dla Covid-19: uspokajające dane dotyczące ryzyka ciężkiej infekcji