Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Wielkiej Brytanii codziennie odkrywane są nowe przypadki małpiej ospy

Wielka Brytania odnotowuje codziennie nowe przypadki małpiej ospy, powiedział w niedzielę 22 maja urzędnik brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA), problem, który rząd twierdzi, że bierze. „Bardzo poważnie”. „Codziennie odkrywamy więcej przypadków”Susan Hopkins powiedziała BBC. W minionym tygodniu zidentyfikowano dwudziestu pacjentów, a nowy raport zostanie opublikowany w poniedziałek Według numerów weekendowych.powiedział M.ja Hopkinsa.

Nowe wytyczne brytyjskiego Urzędu Służby Zdrowia (UKHSA) zalecają, aby kontakty z pacjentami wysokiego ryzyka małpiej ospy izolowały się przez trzy tygodnie i unikały kontaktu z osobami z obniżoną odpornością, kobietami w ciąży i dziećmi poniżej 12 roku życia, podała Sky News w niedzielę. „W przypadkach, które widzieliśmy do tej pory w Wielkiej Brytanii, zdecydowana większość ludzi wraca do zdrowia samodzielnie”powiedział M.ja Hopkinsa.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Ospa małp: piętnaście potwierdzonych przypadków w Europie i Ameryce Północnej

Szczepionka do ochrony przypadków kontaktowych

Ospa małp została opisana jako „W naszym społeczeństwie szerzy się nowa choroba zakaźna” Z Sprawy bez konkretnego kontaktu z osobą z Afryki Zachodniejgdzie choroba była wcześniej obecna.

Transmisja jest obserwowana Przede wszystkim wśród osób, które identyfikują się jako geje lub osoby biseksualne, lub wśród mężczyzn uprawiających seks z mężczyznamipowiedziała, zauważając, że transmisję można wyjaśnić przez częsty bliski kontakt, który mogą mieć. Wzywała do zwracania uwagi na najmniejsze objawy, podkreślając jednocześnie, że zagrożenie dla całej populacji jest również „Bardzo słaby”.

Dr Hopkins wyjaśnił, że chociaż nie ma szczepionki przeciw ospie małp, która jest samoleczeniem, szczepionka przeciw ospie może być stosowana do ochrony przypadków kontaktu. Minister Edukacji Nadim Al-Zahawi powiedział w tym samym kanale telewizyjnym, że rząd przejmuje tę sprawę „Bardzo poważnie” I że Wielka Brytania zaczęła kupować dawki szczepionki przeciwko ospie.

READ  Główne projekty kosmiczne Moskwy

Kilka krajów europejskich zidentyfikowało przypadki małpiej ospy, które mogą przyspieszyć w Europie, powiedział w piątek regionalny urzędnik WHO.

Przeczytaj także: WHO wprowadza na listę dyskusyjną państwa członkowskie z Genewy, Ukrainy i Covid

Świat z AFP