Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad 7000 lotów na całym świecie zostało odwołanych w świąteczny weekend z powodu wariantu Omicron

Znajdź tutaj wszystkie nasze zdjęcia na żywo #COVID_19

14 godz. 47 : dzień dobry . Liczbę osób niezaszczepionych określa się, odejmując od kwalifikującej się populacji osoby, o których wiadomo, że przyjęły co najmniej jedną dawkę. Ale nie można wiedzieć, ile faktycznie jest zarażonych. Liczą na 6 milionów. Z drugiej strony odnoszą sukces tylko wtedy, gdy ich pozytywny wynik testu sięga ostatnich sześciu miesięcy. Fakt, że zostali zakażeni, nie przeszkadza im w szczepieniu.

14 godz. 41 : Cześć Francja Info. Spośród 6 milionów osób, które nie są zaszczepione, czy wiesz, ile osób zaraziło się Covid? Ten ostatni korzysta z przepustki. Czy są wśród 6 milionów nieszczepionych?

14 godz. 40 : dzień dobry Umieść tweeta. Rada Obrony Zdrowia ma się odbyć o czwartej po południu, a gabinet o piątej wieczorem. Nie wiem, czy po tych spotkaniach nastąpi pismo członka rządu (wciąż można tak przypuszczać) i żaden harmonogram nie został ogłoszony. Cokolwiek się stanie, będziemy śledzić wszelkie ogłoszenia na żywo. Jeśli zwiedzisz nasze koncerty około godziny 18:00, upewnij się, że niczego nie przegapisz.

14 godz. 32 : dzień dobry ! Więc jutro jest gabinet, ale kiedy (czyli o której godzinie) rząd ogłosi po tej radzie?

14 godz. 20 Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat nie są obowiązkowe. I nie może się nim stać, ani kojarzyć się z kartą zdrowia, Doceń tych na pierwszej linii frontu w obliczu rodzicielskiego wahania. Dla Jean-Francois Pujol, „Pierwsze pytanie dotyczy tego, czy szczepione są dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia. Są priorytetem”..

14 godz. 20 : Dla Jean-François PujolPediatra Gironde i sekretarz generalny Francuskiej Narodowej Federacji Pediatrów, uczciwość wobec rodziców jest absolutnie niezbędna w kontekście braku zaufania do szczepionek. Musisz być tak jasny, jak to możliwe, Cięcia. Kiedy nie wiemy, musimy powiedzieć, że nie wiemy i nie jesteśmy fałszywie pewni.”

14 godz. 20 : Chociaż szczepienia zostały otwarte dla wszystkich dzieci w wieku od 5 do 11 lat, pediatrzy muszą również odpowiadać na wiele pytań od swoich rodziców. Nasza dziennikarka Florence Morell przeprowadziła wywiad z tymi specjalistami. „Jeśli chcemy, aby ta kampania szczepień odniosła sukces, musimy być w 100% transparentni dla rodzin”, Zapamiętaj Christelle Grass-Login, prezes Francuskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

(Jessica Comguin/Francja Info)

14h34 : „Boxing Day”, nazwa przejęta obecnie przez francuskie mistrzostwa w rugby, jest oryginalnie brytyjską tradycją. Tak nazywa się Boxing Day i dzień rozgrywanego do dziś turnieju piłkarskiego. I tam też Covid-19 psuje imprezę. Francuski trener Crystal Palace, Patrick Vieira, opuści mecz swojej drużyny o 16.00 po pozytywnym wyniku testu na kontuzję. Dwa z ośmiu spotkań, które odbyły się tego dnia, zostały już odwołane.

13h23 : Chiny zaostrzają restrykcje w mieście Xi’an, już zamkniętym od czwartku, gdzie 155 z 206 osób miało pozytywny wynik testu w ciągu ostatnich 24 godzin w kraju. Firmy inne niż sklepy spożywcze i zakłady opieki zdrowotnej powinny zostać zamknięte. Mieszkańcy nie będą już mogli wysyłać ukochanej osoby na zakupy podstawowych artykułów spożywczych co trzy dni, w porównaniu z dwoma do tej pory.

13h 04 : dzień dobry ! Cytujesz współczynnik reprodukcji Ze strony internetowej CovidTracker, co ciekawe, ale obliczane na podstawie liczby hospitalizacji. Tym samym nie mierzy tej samej liczby pozytywnych testów i z pewnym opóźnieniem odzwierciedla dynamikę epidemii. Ale stagnacja przyjęć do szpitala to oczywiście lepsza wiadomość niż wzrost. A jeśli ten trend potwierdzi się za kilka tygodni, pomimo zauważalnej obecnie eksplozji zanieczyszczeń, może to być dodatkowym elementem, że wariant Omicron powoduje mniej poważne formy.

13 godz. 01 : Wiele przypadków, ale wskaźnik reprodukcji wirusa stale spada, wczoraj 1,06. Jak wyjaśnimy? Dobry powód, by mieć nadzieję, czy alternatywa zmieni karty?

12h59 : dzień dobry Umieść tweeta. Rozumiem twój punkt widzenia, ale brak objawów niekoniecznie uniemożliwia przenoszenie wirusa. Ponadto brak jest wskazań pozwalających na rozróżnienie przypadków objawowych. Interesujące jest oczywiście oszacowanie powagi sytuacji, a także odnotowanie hospitalizacji (które wydają się być w stagnacji) i zgonów w szpitalu (narastających, ale w wolniejszym tempie). Chociaż nie zapominamy, że zanieczyszczenie wymaga czasu, aby pojawiło się w niebezpiecznych formach.

12 godz. 56 : Najważniejszy w tym przypadku nie jest wskaźnik pozytywnych wyników, ale liczba pozytywnych przypadków z objawami i są pozytywne, które mogły minąć z powodu braku objawów.

12 godz. 48 : Innym czynnikiem może być skomplikowanie odczytywania wczorajszych liczb: 24 grudnia niektórzy specjaliści przez część dnia nie przesłali wyników badań do kasy chorych za pośrednictwem systemu SI-DEP. Można się zastanawiać, czy niektóre z tych wyników nie zostały odnotowane wczoraj, czy będą dzisiaj lub jutro. Wręcz przeciwnie, święta i niedziele to zazwyczaj dni, w których liczba egzaminów jest niewielka, ponieważ miejsca egzaminacyjne są w większości zamknięte. Krótko mówiąc, aby dokładniej zmierzyć dynamikę epidemii, bez wątpienia konieczne będzie monitorowanie liczb na nadchodzący tydzień.

12 godz. 29 : cześć i Umieść tweeta. Jeżeli wzrost skażenia wynika jedynie ze wzrostu liczby testów, zaobserwujemy spadek wskaźnika dodatniości i proporcji testów pozytywnych w stosunku do całości. Nie znamy jeszcze tej liczby z wczoraj. krzywa rządowy pulpit nawigacyjny Zatrzymał się 22 grudnia. Pokazuje to jednak, że odsetek pozytywnych odpowiedzi odnotowuje gwałtowny wzrost od zeszłej soboty, równolegle ze wzrostem liczby przypadków. Może być konieczne poczekanie do poniedziałku, aby zobaczyć wskaźnik dodatniości w dniach 24 i 25.

12 godz. 29 : Tak, ale liczba badań podwoiła się tak bardzo, jak to było obok niego. Czy ważne jest wyjaśnienie?

12 godz. 29 : Cześć, czy wczorajsze ekstremalne dane dotyczące zanieczyszczenia będą częściowo spowodowane wpływem testów przed Bożym Narodzeniem?

READ  Autorka morderstw z amerykańskiej gazety została uznana za odpowiedzialnego karnie