Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalna aktualizacja epidemii

Opublikowano w niedzielę, 26 grudnia 2021 o 3:45 rano

Nowe pomiary, nowe raporty i najważniejsze informacje: aktualizacja najnowszych wydarzeń związanych z pandemią Covid-19 na całym świecie.

– We Francji odnotowano 100 000 przypadków dziennie, nowy rekord

Francja przekroczyła próg 100 000 nowych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin w sobotę, Boże Narodzenie, co jest bezprecedensowe, podczas gdy rząd musi ponownie ocenić sytuację w poniedziałek.

Według danych opublikowanych przez francuską Agencję Zdrowia Publicznego, kraj odnotował 104 611 nowych przypadków w ciągu 24 godzin, osiągnął bezprecedensowy próg od początku wybuchu epidemii w marcu 2020 roku. liczba podwoiła się w ciągu trzech tygodni, zgodnie z danymi agencji zdrowia.

Indie wprowadzają szczepienia dla młodzieży w wieku 15 lat i starszych

Premier Indii Narendra Modi ogłosił w sobotę, że 3 stycznia Indie rozpoczną szczepienie młodzieży w wieku 15 lat i starsze, aby sprostać wyzwaniu stojącemu przed tym krajem przez wariant Omicron.

Ruch lotniczy jest zakłócony z powodu epidemii

Linie lotnicze anulowały około 6300 lotów na całym świecie w świąteczny weekend, a wariant Covid-19 Omicron zakłócił podróże wakacyjne, a piloci w szczególności zostali poddani kwarantannie.

Trzech członków BTS, popularnego południowokoreańskiego boysbandu K-pop, uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid

Ich producent ogłosił w sobotę, że trzech członków popularnego południowokoreańskiego zespołu BTS, po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy od początku pandemii zorganizowali koncerty na scenie, uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. .

Big Hit Music donosi, że raper RM i piosenkarka Jen uzyskali pozytywny wynik testu w sobotni wieczór.

– Największa liczba spraw przez 4 miesiące w Chinach

Chiny zgłosiły w sobotę 140 nowych przypadków koronawirusa, najwięcej od czterech miesięcy, ponieważ władze próbują powstrzymać epidemię w kilku regionach, w tym w mieście Xi’an, gdzie przetrzymywane są miliony ludzi i gdzie rozprzestrzenia się większość infekcji. Wydarzenie.

READ  Według ministra obrony Ukrainy „codziennie ginie do 100 ukraińskich żołnierzy”…

A Chiny, które do tej pory zdołały opanować epidemię na swojej ziemi i odnotowały tylko dwa zgony w ciągu półtora roku, są w stanie najwyższej gotowości, ponieważ mają być gospodarzem igrzysk olimpijskich w lutym przyszłego roku w ich stolicy, Pekinie.

Według państwowych mediów przypadki w Xi’an rozprzestrzeniły się do tej pory w pięciu innych miastach, w tym w Pekinie, co budzi obawy dotyczące szybkości rozprzestrzeniania się choroby.

Ponad 5,39 miliona zgonów na całym świecie

Pandemia zabiła co najmniej 5 391 404 ludzi na całym świecie od końca 2019 r., wynika z raportu AFP z oficjalnych źródeł w sobotę o godzinie 11:00 czasu GMT.

W wartościach bezwzględnych kraje o największej liczbie zgonów to Stany Zjednoczone (816 436), Brazylia (618 392), Indie (479 520) i Rosja (302 250).

Wśród krajów najbardziej dotkniętych katastrofą Peru jest krajem o największej liczbie ofiar śmiertelnych w stosunku do swojej populacji, a następnie Węgry i Bośnia.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), biorąc pod uwagę wzrost zgonów bezpośrednio i pośrednio związanych z Covid-19, szacuje, że liczba epidemii może być od dwóch do trzech razy wyższa niż oficjalnie zarejestrowana.