Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad 200 000 nowych infekcji już czwarty dzień z rzędu we Francji

Aktualizacja statusu – Nowe miary, nowe raporty i najważniejsze informacje: le Figaro Ocenia najnowsze wydarzenia związane z pandemią Covid-19 na całym świecie.

Europa przekracza rekord 100 milionów przypadków, Gwadelupa stanowi wskaźnik zanieczyszczenia ”Znacznie wyższy niż limit alertu„Londyn chce się uczy政yć z„Wirus… le Figaro Mierzy on w sobotę 1 stycznia najnowsze informacje związane z Covid-19.

Świat świętował przejście w nowy rok, z uroczystościami odwołanymi lub mocno obramowanymi z powodu Covid, i wkroczeniem w trzeci rok pandemii z eksplozją zanieczyszczenia, ale nieśmiałymi oznakami nadziei na 2022 rok. Symboliczny kamień milowy miliona codziennych przypadków wirusa koronowego w ten sposób przekroczył w ostatnich godzinach 2021 roku.

Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, a nawet Australia, długo chronione przed epidemią, pobiły rekordy nowych przypadków. Francja z kolei ogłosiła Omicron Była to teraz większość na swoim terytorium.

  • Europa przekracza 100 milionów przypadków

Obecne epicentrum pandemii COVID-19, Europa przekroczyła granicę 100 milionów skrzynek w sobotę Został zidentyfikowany od czasu odkrycia wirusa w grudniu 2019 r., co stanowi ponad jedną trzecią całkowitego zanieczyszczenia na świecie. Dziesięć krajów o najwyższym wskaźniku infekcji na świecie znajduje się w Europie, począwszy od Danii (2045), Cypru (1969) i Irlandii (1964).

  • Prawie 200 000 nowych spraw we Francji

Eksplozja zanieczyszczenia we Francji trwa nadal: pierwszego dnia 2022 r. kraj ponownie osiągnął rekordowy poziom, z 219.126 nowymi oficjalnymi przypadkami Covid-19. Liczba hospitalizacji związanych z Covid-19 również wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin, a całkowita liczba pacjentów osiągnęła 18 811, zgodnie z danymi opublikowanymi w sobotę przez francuskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego. Wśród nich 3560 pacjentów przebywa na oddziale intensywnej terapii. W ciągu 24 godzin z powodu wirusa zmarło 111 osób, co daje łączną liczbę ofiar śmiertelnych w liczbie 123 851 od początku pandemii.

READ  Dwie potężne eksplozje, a następnie strzały z broni palnej wstrząsnęły Kabul

Czwarty dzień z rzędu Francja przeszła 200 000 przypadków Covid-19. Ten szczególnie wysoki wskaźnik jest drugim rekordem wszechczasów po piątku, w którym tylko odnotowano 232 200 nowych infekcji. Emmanuel Macron ostrzegł tego dnia, że ​​najbliższe tygodnie będą szczególnie trudne w obliczu odrodzenia się wirusa.

  • We Francji maska ​​jest obowiązkowa od szóstego roku życia w wielu miejscach publicznych

Aby poradzić sobie z tym wzrostem, rząd chce postawić na zaostrzenie procedur dotyczących dzieci. od poniedziałku, Noszenie maski jest obowiązkowe od szóstego roku życia W placówkach ogólnodostępnych, kompleksach sportowych, domach modlitwy, środkach transportu publicznego i na zewnątrz, w miejscach, gdzie gubernatorzy i burmistrzowie ponownie nosili maski.

  • „Próg alarmu” na Gwadelupie

Liczba nowych przypadków Covid-19 pomnożone przez cztery przez cztery dni Na francuskiej wyspie Gwadelupa oceń „Znacznie wyższy niż limit alertu”, ogłosiły władze. Na dzień 31 grudnia liczba zaległych nowych spraw w ciągu czterech dni wyniosła 2191 (w porównaniu z 543 w ciągu 7 dni w zeszłym tygodniu) dla 18 300 przebadanych osób. Dzieci w wieku 10-19 i 20-39 lat stanowią 65% tych nowych przypadków.

  • Dowiedz się, jak „żyć z” wirusem, mówi Londyn

Nowe ograniczenia wejdą w życie dopiero”.w ostateczności?W Anglii pomimo wzrostu liczby przypadków Omicron Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid Sobota. Musimy się teraz uczyć, mówi: „żyć zKorona wirus. „Liczba (osób) na oddziałach intensywnej terapii jest stabilna i nie podąża obecnie ścieżką, którą widzieliśmy w zeszłym roku o tej porze podczas fali alfa.Sajid Javid powiedział w kolumnie opublikowanej w codzienna poczta. A jego kraj, jeden z krajów najbardziej dotkniętych tą epidemią, odnotowuje ponad 148 600 zgonów, ponieważ rejestry zanieczyszczeń są rejestrowane każdego dnia (ponad 189 000 zgonów w ciągu 24 godzin w piątek).

READ  Tajna wojna w pełnym rozkwicie

kraj w „Znacznie silniejsza pozycjaDzięki intensywnej kampanii szczepień rząd postanowił nie wprowadzać nowych ograniczeń podczas wakacji w Anglii, w przeciwieństwie do Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. „Ograniczenia naszej wolności powinny przychodzić tylko w ostateczności„Sajid Javid jest w tabloidzie. Podkreślanie”Ogromne zdrowotne, społeczne i ekonomiczne koszty uwięzienia„Uważał za konieczne dać sobie środki”.Życie z wirusemDzięki szczepieniom, arsenałowi zabiegów i kompleksowemu badaniu.

  • Kanada chce zawiesić zasiłki dla bezrobotnych dla osób niezaszczepionych

Ogłoszona przez Federalnego Ministra Pracy 30 grudnia Chęć zawieszenia ubezpieczenia pracowniczego, odpowiednik zasiłku dla bezrobotnych w Kanadzie dla wszystkich osób, które straciły pracę za odmowę podania szczepionki przeciwko Covidowi. Od teraz pomoc będzie przyznawana bezrobotnym, którzy są wolni, z wyjątkiem osób, które mają zwolnienie lekarskie. „Rząd federalny decyduje, że pomoc publiczna nie ma na celu wspierania osób, które tracą pracę przez odrzucenie szczepionkipowiedziała Carla Caltroh.

  • Policja w Holandii położyła kres nielegalnej imprezie setek

Nielegalna impreza zgromadziła setki ludzi Przyjdź świętować nowy rok w starej fabryce w centrum Z Holandii. Dziesięć policyjnych ciężarówek interweniowało, by zakończyć imprezę i dokonało kilku aresztowań. Ograniczenia zdrowotne są surowe w Holandii, gdzie pojawiła się nowa „uwięzienieZostała nałożona na mieszkańców na tydzień przed Bożym Narodzeniem w obliczu nowej fali wirusa COVID-19 i rozprzestrzeniania się wariantu omicron. Miejscowi zidentyfikowali kilka pojazdów zarejestrowanych we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech.

  • Nowy Jork: Uroczystości na Times Square

Pomimo ponownego uderzenia Covida, „miasto, które nigdy nie śpi” Świętowała Nowy Rok na kultowym Times Square w sercu Manhattanu, z jej słynnym zejściem z balu, minutnikami i wydawaniem konfetti.