Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polskie firmy zaatakują Maroko

Polska gazeta „Inpoland” poinformowała, że ​​polska misja gospodarcza odwiedzi we wrześniu przyszłego roku w Maroku „bramę do Afryki” i jeden z jej najważniejszych rynków. W artykule poświęconym możliwościom inwestycyjnym w Maroku polska gazeta zauważyła, że ​​organizowana w dniach 12-19 września misja gospodarcza w królestwie jest zwieńczeniem starań o zbieranie i poszukiwanie ze strony polskich przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją do Afryki. rynek.

Cytując ambasadora Maroka w Warszawie Abderrahima Atmouna, polska gazeta zwróciła uwagę, że Maroko dzięki swojemu położeniu geograficznemu, kulturze, różnorodności, sprzyjającemu klimatowi biznesowemu i stabilności politycznej zapewnia idealną równowagę dla inwestycji zagranicznych.

Polska gazeta zwróciła również uwagę na korzystne podatki dla inwestycji, zauważając, że firmy marokańskie są również zainteresowane polską wiedzą w różnych sektorach przemysłu.

W tym kontekście Anpolland przywołuje wywiad, jaki ambasador Maroka udzielił na początku sierpnia z podsekretarzem spraw zagranicznych ds. współpracy gospodarczej i rozwoju Bawkiem Jabuńskim, który „zapewnia o wsparciu polskiego rządu dla „ przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na ekspansję w Maroku”.

Cytując Jabłońskiego, gazeta zauważyła, że ​​„Maroko jest nie tylko jednym z najważniejszych krajów Afryki Północnej, ale także bardzo perspektywicznym rynkiem dla polskich firm”.

Gazeta precyzuje, że polska misja gospodarcza odwiedzi w szczególności miasta Casablanca, Dakhla i Laayoune, zauważając, że te dwa miasta w południowych guberniach odnotowują wielki wzrost gospodarczy i dostarczają wyjątkowych aktywów dla inwestycji zagranicznych.

Doszedł do wniosku, że jest to „szansa dla polskich firm, aby mogły uczestniczyć w boomie inwestycyjnym, którego doświadcza ten region”.

SL (z MAP)

READ  „Podstawy demokracji na całym świecie słabną” – czytamy w raporcie.