Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zwróci się do Berlina o umowę na dostawę czołgów Panther

Polska zwróci się do Berlina o umowę na dostawę czołgów Panther

Znajdź wszystkie nasze transmisje na żywo #UKRAINA tutaj

16:19 : Jeżeli zastanawiacie się dokładnie, dlaczego Niemcy mają prawo sprawdzać czołgi sprzedawane do Polski za zimną twardą kasę, to radzę przeczytać ten artykuł. paryski (Artykuł dla subskrybentów)Zawiera szczegółowe informacje na temat tak zwanych „klauzul zakazu reeksportu”. „To bardzo powszechna praktyka w handlu bronią, ogólnie przyjęta”Nie chodzi tylko o czołgi czy wojnę na Ukrainie, wyjaśnia dziennikowi międzynarodowy konsultant ds. ryzyka Stephen Atrant.

14:15 : Czy to nie czas na przetrawienie małej kropki w wiadomościach?

Jest minister pracy Olivier Dusaut Długo argumentował przed prasą Gabinet zakończył swój plan reformy emerytalnej: „Idź ponownie [l’âge de départ à 64 ans] jest rezygnacja z powrotu systemu do równowagi.

Śledztwo przejęła IGPN Odnośnie moszny protestującego, który w zeszły czwartek brał udział w paryskim marszu.

Polska ogłosiłaPoprosi Niemcy Umowa na dostawę czołgów Leopard na Ukrainę.

Biały dym czy Wojna Dwóch Róż? Dwaj finaliści wyborów wewnętrznych PS, Olivier Faure i Nicolas Mayer-Rossignol, Oba wygrywająDo zobaczenia po południu.

13:34 : @Genevieve Uwaga, czołgi należą do Polski, ale muszą poprosić Niemcy o zielone światło, by dać je Ukrainie. Na razie mówi się o 14 czołgach dostarczonych przez Polskę, ale kraj chce stworzyć z nią koalicję państw, by dostarczać Ukrainie dużo większe czołgi.

14:01 : Czy wiemy mniej więcej, ile czołgów ciężkich Panther Polska będzie potrzebować z Niemiec? Dzięki

13:03 : #Estonia przyjmuje do wiadomości dzisiejszą decyzję Rosji o ograniczeniu obecności dyplomatycznej do chargé d’affaires. Stoimy na zasadzie równości w stosunkach z Rosją, tj. rosyjskim amp. Estoński Strzała odleci w tym samym czasie. do Rosji.

13:11 : Odpowiedź owczarka estońskiego na owczarka rosyjskiego. Kilka godzin po ogłoszeniu wydalenia ambasadora Estonii z Rosji Estonia ogłasza wydalenie ambasadora Rosji z kraju. „Szanujemy zasadę wzajemności w stosunkach z Rosją” Usprawiedliwia estońskiego ministra spraw zagranicznych w tweecie.

READ  Wideo. W Polsce ciężka praca archeologa w odkryciu obozu koncentracyjnego w Sobiborze

12:51 : Dziewięć dni po ataku na budynek mieszkalny w Dnieprze, śledczy nie zidentyfikowali jeszcze ośmiu ciał, ogłosiła administracja regionalna Dniepropietrowska. telegram. Ustalenie ich tożsamości zajmie policji dwa tygodnie. W wyniku eksplozji zginęło 46 osób, a 81 zostało rannych. Ukraińskie wojsko obwiniło wystrzelenie rosyjskiej rakiety Kh-22.

12:26 : W ten weekend Hélène Miard-Delacroix, historyk specjalizujący się w Niemczech na Sorbonie, wyraziła niemiecką niechęć do przekazania tych słynnych czołgów szwajcarskiej gazecie. Czas.

Wśród niemieckich obaw są te, które podzielają pozostali członkowie sojuszu – współwojowanie, eskalacja konfliktu – ale przede wszystkim obawa, że ​​zostaną odizolowani przez system, podczas gdy Niemcy pozostaną. Ich obrona w NATO i kulturowo od końca II wojny światowej, obsesja USA na punkcie bycia w defensywie, bycia zawsze drugim w kolejności.

12:25 : @Killo Niemcy mają prawo przetestować taką dostawę, ponieważ same produkują te czołgi, a taka pośrednia dostawa dawałaby im możliwość zaopatrzenia się w broń w przypadku konfliktu. Nieco komplikując sprawę, Niemcy nie mówiły w tej sprawie jednym głosem, ponieważ minister obrony Boris Pistorius okazał się znacznie mniej entuzjastyczny.

12:25 : Dlaczego Polska miałaby prosić Niemcy o zgodę na wysłanie czołgów do Kijowa?

12:25 : Premier Polski Mateusz Morawiecki odpowiada na zapowiedź niemieckiej minister Annaleny Baerbach, że nie sprzeciwi się polskiej prośbie o dostarczenie Ukrainie czołgów Panther. „Nawet jeśli nie uzyskamy ich zgody, oddamy nasze czołgi Ukrainie”Uspokaja nas, przypominając, że jego kraj stara się stworzyć „koalicja” Kraje gotowe dostarczyć czołgi Ukraińcom.

11:55 : Premier Polski Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jego kraj będzie zabiegał o zgodę Berlina na dostawy na Ukrainę niemieckich czołgów Panther.

11:07 : Niektóre ukraińskie wioski wyzwolone podczas ofensywy kierowanej przez Kijów kilka tygodni temu nadal są zagrożone przez Rosję. Jeśli linia frontu zostanie odsunięta, cywile znajdą się w zasięgu artylerii Moskwy. Nasi dziennikarze to Omar Ouahmane i Gilles Gallinaro Udał się do Zarichne, wioski niedaleko Lymanu na wschodzie krajuWydany cztery miesiące temu. (BULENT KILIC/AFP)

READ  W Polsce Francuzi po raz pierwszy ujawnili, jak szkolą ukraińskich żołnierzy

11:11 : „Rozkaz Prezydencki w sprawie mobilizacji [signé en septembre] nadal obowiązuje”i mówi Dmitrij Pieskow. Ten ostatni wyjaśnia, że ​​dokument „podaje liczbę zaangażowanych osób, ale także inne miary”. Więcej szczegółów nie podał „Wydarzenia” Przesłuchiwany.

10:57 : „Warunki negocjacji z Ukrainą nie są dziś spełnione – ani praktyczne, ani sądowe”— mówi rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. To ostatnie wskazuje na odpowiedzialność „Wszystkie kraje dostarczające broń do Qi”.

10:51 rano Rozmowy w Niemczech w piątek nie zapobiegły dostawom czołgów bojowych, w tym Panther 2. Ministrowie spraw zagranicznych UE spotykają się dziś w Brukseli, aby omówić sprzęt wojskowy, którego desperacko poszukuje Ukraina.

10:25 : Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow zapowiedział, że kolejne „Ramsteinowe” spotkanie zachodnich sojuszników Kijowa odbędzie się w przyszłym miesiącu, nie określając daty. Członek Gabinetu Prezydenta zapowiedział już w sobotę, że sesja robocza będzie poświęcona dziedzinie lotniczej.

09:44 : „Będziemy nadal udzielać Ukrainie wszelkiego niezbędnego wsparcia”Olaf Scholz wypowiedział tę paralelę podczas wczorajszej uroczystości na Sorbonie z okazji 60. rocznicy podpisania porozumienia między Niemcami a Francją. Śledź nasze życie.

10:16 rano : Witam @Genevieve. Rzeczywiście, szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbach potwierdziła wczoraj na LCI, że Niemcy nie zabronią Polsce wysłania czołgów na Ukrainę, jeśli zostaną o to poproszeni. „W tej chwili nie ma pytań” Minister powiedział, że przez Polskę należy skierować oficjalny wniosek do Berlina.

10:15 rano : rano. Jeśli chodzi o Ukrainę i rozmieszczenie czołgów ciężkich, można zgłosić to, co pani Baerbach zapowiedziała wczoraj w wywiadzie udzielonym przez Dariusa Rosebina dla LCI. To realne pozytywne odbicie dla Ukrainy. Dzięki.