Polska zdobyła dwa tytuły pée na Mistrzostwach Świata Kadetów w Szermierce

Alija Classic i Anthony Socha z Polski wywalczyli tytuły kadetów EP w ostatnim dniu Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce w Egipcie.

Classic, która zajęła drugie miejsce w kobiecej imprezie, pokonała Greka nr 18 Andreana Theodoropoulo 15-6 w ostatnich 16 na halach halowych Cairo Stadium.

Następnie pokonał w ćwierćfinale Kang Ji-hyuna z Korei Południowej 15-10, a następnie awansował do półfinału wygrywając 15-14 Amerykankę Ketki Ketkar.

W finale Classic spotkała się z dziewiątą Rosjanką Ekateriną Kolpenevą.

Colbeneva pokonał Rumunkę Emmę Sond, Rosjankę Kalinę Grimovą i Estońkę Suzanne Lance, aby awansować do finału.

Ostateczny wynik pójdzie drogą zwycięskiego klasyka z wygraną 15-12.

Lance i Katherine zdobyli brązowe medale.

Trzynasty Socha rozpoczął drogę do finału wygrywając 16 ostatnich lat z Mikhailem Puczkowskim z Białorusi 15-11.

Polski szermierz pokonał następnie bułgarskiego 28. rozstawionego Raheema Rashidę 15-14 i awansował do półfinału 15-13 przeciwko rozstawionemu z Korei Południowej Kim Do-Wan.

W finale Socha pokonał rosyjskiego siódmego nasienia Artema Sarkishyana 15-13.

Sarkishyan musiał zadowolić się piątkiem.

Skyler Liverent, który pokonał w półfinale Sarkisiana 15-7, zdobył brązowy medal z Kimem.

Jutro będzie ostatni dzień zawodów w Kairze, podczas których odbędą się zawody dla juniorów męskiej i żeńskiej drużyny.