Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zakazuje importu zboża z Ukrainy w celu ochrony swoich rolników

Akumulacja zapasów obniża lokalne ceny. Lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński zapewnił jednak, że Polska będzie wspierać Ukrainę.

Przez Le Figaro z AFP

Opublikowany

Ta zawartość jest niedostępna.

Lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński. Ukraina Prezydencka prasa Ser / Reuters

Polska podjęła w sobotę decyzję o wprowadzeniu zakazu importu zboża i innych produktów rolnych z sąsiedniej Ukrainy w celu ochrony własnych rolników, ogłosił lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

Ponieważ tradycyjny szlak eksportowy przez Morze Czarne został zablokowany przez rosyjską inwazję, ukraińskie zboże do innych krajów przechodzi przez UE.

Ta zawartość jest niedostępna.

Jednak z powodu problemów logistycznych w Polsce nagromadziły się zapasy zboża, a lokalne ceny spadły, co doprowadziło do protestów rolników i dymisji polskiego ministra rolnictwa. „Rząd podjął dziś (sobota) decyzję o wprowadzeniu zakazu wwozu i importu do Polski zboża, a także kilkudziesięciu produktów rolno-spożywczych.– powiedział Jarosław Kaczyński, przemawiając ze wsi Lys w północnej Polsce.

„Smutek” z Ukrainy

W przeciwnym razie,”Spowoduje to poważny kryzys w sektorze rolnym w Polsce– dodał. Przemawiając na wiecu swojej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), Jarosław Kaczyński podkreślił zdecydowane poparcie Polski dla Ukrainy.Bez najmniejszej zmiany pozostajemy przyjaciółmi i sojusznikami Ukrainy„, powiedział. Jednak Ministerstwo Polityki Rolnej Ukrainy powiedział w sobotę „Żałuję decyzji jego polskiego partnera„.

„Czytaj więcej – Francusko-francuskie zamieszanie w eksporcie zboża

Polscy rolnicy są w trudnej sytuacji, ale zwracamy uwagę, że rolnicy ukraińscy są w znacznie trudniejszej sytuacji.W związku z wojną ministerstwo wydało opinię. Ten ostatni zaproponował, aby oba kraje znalazły w najbliższych dniach satysfakcjonujące obie strony porozumienie.

W ubiegłym miesiącu Polska i cztery inne kraje Europy Środkowej zwróciły się do Unii Europejskiej z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemów spowodowanych niskimi cenami ukraińskiego zboża.

READ  W Polsce Basket Landes rozpędza się na szóste miejsce