Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska w dobie miłości: antologia orkiestry

Carol Gurbiaski (1785–1857): Elegancja I mały. Zapłon Felix Toprazki (1807-1867): Symfonia nr 2 I mały. 15. Stanisław Moniusko (1819–1872): Fairy Tale (The Winter Tale), Fantastycznie spóźniony na big band. Jarosva Thiel, Vrogov Baroque Band. Wrzesień 2020. Przewodnik w języku polskim i angielskim. TT 59’57. NFM72

Oto trzech ważnych polskich kompozytorów epoki romantyzmu. Jeśli znasz je trochę lub źle, autor podręcznika zaprasza nas do udokumentowania ich „w wirtualnym miejscu lub w ładnej starej księgarni”. Na szczęście na encyklopedie internetowe nie mają wpływu działania regulacyjne i na pewno zaspokoją Twoją ciekawość w tych niepewnych czasach.

Moniusco jest najbardziej znany przede wszystkim jako kompozytor estradowy, zwłaszcza w przypadku dwóch utworów: Pierścień Ugruntowała swoją pozycję w ramach rosyjskich dotacji, pielęgnując dumę patriotyczną. W erze winylu Nagrany Legendy: Szachy Deutsche Gramophone Mikhissova Myrzhevsky’ego i Artyści solowi Opery Warszawskiej; W Polskich Nagraniach Zdzisława Grzyńskiego. Ostatnio w teledysku Ducks Robert Satanovsky (CPO) na płycie CD oraz Fabio Byondi & L Europa Calant (w wydaniu włoskim), na wytwórni NIFCCD, nagrywali także inne ważne opery. Straszny Dom. To pierwsza wzmianka o Valerian Pierdiazu (1953-1954) Nawiedzony dom Jacek spotyka się z alternatywami innymi niż Cospic (Amy, 2012). Muzyka orkiestrowa Moniusco pojawia się na kilku albumach w reżyserii Rolanda Badera (CPO), Roberta Satanovsky’ego (Ideum) czy Anthony’ego Witta (Naxos) Fabuła (Zimowa opowieść). Ta symfoniczna strona została zaadaptowana dla współczesnego zespołu, zaaranżowana przez nieco większego dyrygenta Wittolda Rovickiego, który nagrał ją na Polki Nagrenia. Jaroswa Thiel skupia się tutaj na oryginalnych wydaniach, które daje nam również w narzędziach chwili: odkrycie w zapisie!

Podobnie wrocławska opaska daje nam drugi odczyt HIP Symfonia Napisany przez Topriasky, pozostawia wybór między dwoma powolnymi ruchami zaprojektowanymi po kolei. W poście z sierpnia 2016 roku Crescors Novak i jego Symphony Versovia trzymali się z tyłu Bolesne chodzenie (Pożyczone Sextur Opus 41) pojawia się już na płycie Santos (2013): ukasz BorowiczBolesne chodzenie Jaroswa Thiel jest tu przywilejem. Utwór ten nazywany jest „charakterystycznym”, ponieważ oparty jest na polskich rytmach. Po utworzeniu w Wiedniu został schwytany przez Felixa Mendelssohna w Quantas w Lipsku. Szczególnie to doceniamyAntonde Jego pieśń jest napędzana przez rogi, wracając W stylu mazowieckim min Kropkowane subtelnymi przebiciami łuku, a na końcu kreską Żywy Potrzeba lin Arsenalu, aby był niesamowity glissandi (0’46-1’00).

READ  Wojna na Ukrainie: ambasador Rosji w Polsce spryskuje fałszywą krwią 9 maja w Warszawie

Ten projekt zapowiada pierwszy rekordElegancja Z Kurbiski (napisane w 1825 r.) Podziękowania dla Michiswy Krazyaski za uratowanie wyniku ucieczki z II wojny światowej w Warszawie. Brakujące części zostały odtworzone na potrzeby tego albumu, gdzie użycie „naturalnego” mosiądzu (rogów i trąbek) odpowiada kontekstowi zespołu. Podobnie jak pozostałe dwie sekcje menu, opis Friedricha Francisa Sopina spełnia zadanie zakończenia odkrywania tych współczesnych stron.

Dźwięk: 8 – Libreto: 8 – Repertuar: 7 – Opis: 7.5

Christoph Stein