Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: szef sztabu Chahala krytykuje negowanie przez prezydenta Iranu Holocaustu w Auschwitz

„Nie musisz być historykiem ani badaczem, aby zrozumieć okropności Holokaustu”

Szef sztabu IDF Aviv Kohavi, który odwiedził w poniedziałek teren Auschwitz-Birkenau, odpowiedział prezydentowi Iranu Ibrahimowi Raisi. który podczas wywiadu kwestionował prawdziwość Holokaustu do amerykańskiego medium.

Chociaż prezydent powiedział, że „pewne znaki” mogą potwierdzić istnienie Holokaustu, to „pogłębione badania” powinny zostać przeprowadzone przez badaczy, aby zweryfikować fakty dotyczące zagłady Żydów przez nazistowskie Niemcy. Izraelskie wojsko odpowiedziało, mówiąc: „Nie musisz być historykiem ani badaczem, aby zrozumieć okropności Holokaustu”. – Musisz być człowiekiem – powiedział.

„Zwiedziliśmy teraz komory gazowe, widzieliśmy krematoria i bloki świadczące o ludobójstwie Żydów” – podkreślił Aviv Kohavi.

„Ci, którzy zaprzeczają i zaprzeczają bolesnej i nieprzyjemnej prawdzie historii, łatwo kłamią dzisiaj i naturalnie będą kłamać w przyszłości. Kolejne przypomnienie, że tym ludziom nie można pozwolić na posiadanie jakiejkolwiek zdolności do rozwijania broni masowego rażenia” – powiedział. Sztab Główny, Był z oficjalną wizytą w Polsce.

Komentarze irańskiego prezydenta na temat Holokaustu wywołały inne gniewne reakcje izraelskich przywódców.

Premier Yair Lapid Sohah zamieścił na Twitterze zdjęcia okropności i napisał: „Niektóre znaki”.

Prezydent Yad Vashem, Danny Dayan, odpowiedział na komentarze Ibrahima Raisi: „Istnieją oznaki, że prezydent Raisi jest nienawistnym antysemitą. Jego komentarze są bezpodstawne, urojenia, niebezpieczne i zasługują na wszelkie potępienie”.

READ  Poland Tour - Koronacja Joao Almeidy: „Marzenie się spełnia”