Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska sprzedaje szczepionki do Australii, demonstracja w Bangkoku… aktualizacja o epidemii

Wariant delta burzy letnią nieodpowiedzialność w wielu krajach, Szczepionka Kontynuuje z nadzieją powrotu do normalnego życia. Dostępność dawki jest nadal niezbędna Na całym świecie, co jest dalekie od przypadku. Może również sprzyjać pojawianiu się nowych wariantów, które są bardziej odporne na infekcje lub szczepionki.

Według raportu opracowanego przez AFP z oficjalnych źródeł w niedzielę, epidemia zabiła co najmniej 4353 003 osoby od końca grudnia 2019 r., z ponad 206,7 mln infekcji. Stany Zjednoczone mają najwyższy wskaźnik śmiertelności (621 253) w porównaniu z Brazylią (568 788), Indiami (431 225), Meksykiem (248 167) i Peru (197 340).

  • Polska sprzedaje Australii milion dawek szczepionki

W ramach „odpowiedzialnej polityki solidarności” ogłoszonej przez polskie Ministerstwo Zdrowia rząd sprzedał Australii milion dawek szczepionki przeciwko Pfizerowi. Zdaniem ministra Adama Netzewskiego zakup szczepionek z Polski „pozwala nie tylko zaspokoić potrzeby naszych obywateli, ale także pomóc potrzebującym”.

Oferta limitowana. 2 miesiące do 1 miesiąca bez zobowiązań

Polska zapewniła już pełne szczepienia 55% swojej populacji, ale wskaźnik szczepień znacznie spadł w ostatnich miesiącach, a wiele ośrodków szczepień zamknięto z powodu niskiego zapotrzebowania.

  • We Francji coraz więcej pacjentów trafia do szpitala

Wpływ Czwarta fala epidemii Według danych opublikowanych w sobotę we Francji, zdrowie publiczne nadal ciąży na szpitalach we Francji, w tym na oddziałach intensywnej terapii Covit-19. Liczba pacjentów przyjętych do szpitala wciąż rośnie, wzrastając do 9648 pacjentów w sobotę (9 546 w piątek), z czego 606 to nowe przyjęcia (poprzedni dzień 836).

W ciągu ostatnich siedmiu dni dodano 5298 nowych szpitali, w porównaniu z 4574 w poprzednim tygodniu. Aż 1837 pacjentów, w tym 118 przyjęć w ciągu doby, trafia do szpitala na oddział intensywnej terapii, a 1837 pacjentów zajmuje się najpoważniejszymi przypadkami.

W piątki i soboty 51 osób zmarło na chorobę krowią (74 zmarło dzień wcześniej), co daje łączną liczbę ofiar śmiertelnych do 112 658 od początku epidemii w marcu 2020 r. Dzień wcześniej.

READ  Polska „martwi się” embargiem na broń na Ukrainę

Od czasu rozpoczęcia kampanii szczepień we Francji 46 267 777 osób otrzymało przynajmniej jeden zastrzyk (68,6% całej populacji), a 39 028 100 ma teraz pełny harmonogram szczepień (57,9% całej populacji). Ogólna populacja).

  • Tysiące protestują w Montrealu przeciwko paszportowi szczepionkowemu

„Wolność”, „Nie jesteśmy szczurami laboratoryjnymi”: Kilka tysięcy osób wyszło w sobotę na ulice Montrealu, by zaprotestować. Paszport szczepionek, Znaleziono reportera AFP.

Kilka dni temu urzędnicy prowincji ogłosili, że Kubańczycy, którzy chcą zjeść w restauracji, pójść do baru, pójść na siłownię lub wziąć udział w ceremonii, muszą przedstawić dowód szczepienia od 1 września.

Kilka tysięcy protestujących przemaszerowało w tę niedzielę samochodem w Bangkoku, domagając się dymisji premiera Prayuta Chan-o-Chao, który był szeroko krytykowany za zarządzanie kryzysem koronawirusowym i jego wpływem na gospodarkę. Setki samochodów i jednośladów zablokowały niektóre siekiery w centrum stolicy Tajlandii koncertem klaksonów, po drodze wielu pieszych, salutując władzom trzema palcami na znak protestu.

„Żądamy natychmiastowej rezygnacji Prayut Chan-o-Chai. Thaksin ShinawatraByte Noir obecnego rządu. Zakwestionowane, wybuch Govt-19, ponad 20 000 nowych przypadków dziennie, ekonomiczny wpływ recesji i ograniczeń kampanii szczepionkowej.

  • Prawie 9000 wierzących w Lourdes

Pomimo ożywienia epidemii i ograniczonych wyjazdów za granicę, niedzielna Msza św. w Lourdes, największym francuskim katolickim centrum pielgrzymkowym, zgromadziła prawie 9000 wiernych. Wobec braku roku 2020 w tegorocznych obchodach uczestniczyło około 300 pacjentów poszukujących cudownych lekarstw, znacznie mniej niż zwykle.

„Czekali dwa lata na powrót, dwa lata samotności. Widzieliśmy radość na ich twarzach” – śmieje się szpital தேசிய Notre-Dame to Salute, krajowa odpowiedzialna za organizację pielgrzymki. Zgodnie z katolicką tradycją jaskinia, w której Matka Boska objawiła się Bernadetcie Saber w 1858 roku, została zamknięta dla publiczności, aby zapobiec skażeniu. Pielgrzymi położyli ręce na ścianie i ucałowali kamień.

  • Prezydent Konga wzywa do szczepień

Prezydent Konga Denis Sasso Nuseso w tę niedzielę wezwał swoich współobywateli do przestrzegania szczepionki Covit-19, która jest „jedyną drogą do zbawienia” w walce z chorobą. W Kongu tylko 1,8 do 2% populacji kwalifikującej się do szczepionki otrzymało swoją dawkę z powodu oporności i nieufności wywołanej przez szczepionkę, według kongijskiego Ministerstwa Zdrowia.

„Biorąc pod uwagę rosnące przywiązanie naszej populacji do szczepionki przeciwko rządowi 19, ważne jest, aby nadać silny impuls kampaniom uświadamiającym” – ogłosił prezydent Sasuke Nakuso w oświadczeniu w radiu i telewizji państwowej podczas obchodów Dnia Niepodległości.

  • W DRK po 35 dniach partia szczepionek nie jest już dostępna

Rząd Demokratycznej Republiki Konga otrzymał ponad 50 000 dawek szczepionki. AstraZeneca Kongijskie ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę, że od 35 dni brakowało go w magazynie, dostarczonym przez Wielką Brytanię. Zgodnie z otrzymanym w sobotę codziennym komunikatem Ministerstwa Zdrowia „ta partia szczepionek zostanie już wykorzystana do podania drugiej dawki pierwszej większości ludzi w ramach szczepionki wprowadzonej 19 kwietnia 2021 r.”.


Aplikacja L’Express

Śledź analizę i szyfrowanie, gdziekolwiek jesteś

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację

W tym rozległym kraju, liczącym około 90 milionów ludzi, na dzień 10 lipca zaszczepiono tylko 81 910 osób w 13 z 26 prowincji, co jest ostatnią dostępną datą ważności ponad 300 000 szczepionek astrogenicznych, według DRK. Spośród nich 4260 otrzymało drugą dawkę, ale 77650 czekało.


opinie

Ekonomia aplikacji

Ekonomista Olivier Ridulus trzyma w tym tygodniu pióro w Sosinian Chronicle of Political Economy.Jean-Yves Archer

Nauka

IPCC obchodzi w tym roku swoje 33. urodziny.Jean-Marc Jankovici

Ultimatum

Źródło: Laura AcquavivaChristoph Toner

Chroniczny

Zamek Sylvaina.Zamek Sylvaina