Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska równie ambitna jak jej napastnik Lewandowski – Foot11.com

Przerwany w kwalifikacjach do Polski

W grupie I europejskich eliminacjach za to Mistrzostwa Świata jestem zAngliaPolska dostarczyła niezbędne dostawy. Po dwóch porażkach w dziesięciu meczach (w tym jednej w Anglii i jednej w ostatnim meczu eliminacyjnym Polski) Polacy zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Z trzydziestoma bramkami z dziesięciu meczów Polska musiała przejść do play-offów, sześć punktów za angielskim molochem.

Anglia walczy o pokonanie Polski - 2-1 (Icon Sport)
Anglia walczy o pokonanie Polski – 2-1 (Icon Sport)

Po wygraniu półfinału play-off z Rosją na zielonym dywanie według znanego scenariusza, Polacy sprawdzili swój bilet do Kataru ze Szwecją. Pomimo późnego wejścia Zlatana Ibrahimovica, Polska stosunkowo łatwo odprawiła rywala. Dzięki bramkom Zielinksiego i ich niezastąpionego kapitana Lewandowskiego, Polska zapewniła sobie bilet na Mistrzostwa Świata.

Polska musiała opuścić Szwecję, aby sprawdzić bilet na Mistrzostwa Świata (Ikon Sport)
Polska musiała opuścić Szwecję, aby sprawdzić bilet na Mistrzostwa Świata (Ikon Sport)

Zawodnik do obejrzenia: Robert Lewandowski

Polska jest zdecydowanie jednym z krajów, w których łatwo jest wypuścić pewnego gracza. Od ponad dziesięciu lat polska piłka nożna kręci się głównie wokół nowego napastnika FC Barcelony: Robert Lewandowski. Siedmiokrotny król strzelców mistrzostw Niemiec, drugi w Złotej Piłce w 2021 roku, zdobywca Pucharu Gerta Müllera w 2022 roku, Lewandowski Jeden z najlepszych napastników XXI wieku.

Robert Lewandowski, wybierany corocznie od 2010 roku na Piłkarza Roku w Polsce, jest najbardziej ograniczonym graczem w historii kraju z 134 występami w kadrze, z 76 golami (więcej niż jeden gol na dwa mecze). Mimo wszystko były napastnik Bayernu nie był w stanie sprawić, by jego kraj zabłysnął w najlepszych godzinach swojego kraju (trzecie miejsca na Mistrzostwach Świata w 1974 i 1982 roku). Czy wersja Kataru może być poprawna?

Polska w kilku statystykach

Reprezentacja Polski w piłce nożnej wystartowała w dziewięciu mistrzostwach świata (dwa półfinały) i czterech mistrzostwach Europy (rekord sięga 2016 roku: ćwierćfinały). W 2022 roku polska drużyna dużo stawia na grę ofensywną. Polscy napastnicy udowodnili swoją siłę ze średnio trzema golami na mecz w eliminacjach.

READ  W Polsce sędziowie spotykają się z obywatelami w obronie niezawisłości wymiaru sprawiedliwości
Robert Lewandowski teraz przekazuje swoje nagrody nowej publiczności (ICON Sport)
Robert Lewandowski teraz przekazuje swoje nagrody nowej publiczności (ICON Sport)

Natomiast polska strona straciła wiele bramek i musi poprawić się w tym punkcie przed wyjazdem do Kataru. Po stracie więcej niż jednego gola na mecz w kwalifikacjach, polska obrona ma problemy z odbudową. Mimo pojawienia się obiecujących młodych zawodników (obrońca Spezii Jakub Kiwier czy nawet Bednarek Aston Villi) Polska nie może zastąpić starzejącego się Kamila Klika.

W puli C z Arabią Saudyjską, Meksykiem i Argentyną Ogre na Mistrzostwach Świata 2022. Polska Wszystkie karty są w ręku, aby dążyć do co najmniej 16-tej rundy kwalifikacji. Jeśli dotarcie do półfinału wydaje się równie trudne do wyobrażenia jak czterdzieści lat temu, Polacy mają o czym marzyć kibice.