Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska poświęca Ukrainę na ołtarzu swoich wyborczych interesów – wyzwolenia

Surowy materiał

Artykuł zarezerwowany dla subskrybentów

Wojna między Ukrainą a Rosjąwydanie

Komisja Europejska uruchomiła w środę 19 kwietnia 100 mln euro środków nadzwyczajnych, poddając się w ten sposób szantażowi Polski, która wraz z Węgrami, Słowacją i Bułgarią nałożyła embargo na ukraińskie produkty rolne, grając tym samym na rękę Kreml i odwrócenie się od Kijowa, który od początku był jego sojusznikiem.

Polskie poparcie dla Ukrainy kończy się tam, gdzie zaczynają się interesy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości, rządzącej w Warszawie populistycznej partii, która stoi w obliczu spornych jesiennych wyborów parlamentarnych. Podczas gdy przetrwanie ukraińskiej gospodarki zależy w dużej mierze od jej eksportu produktów rolnych do UE (co odpowiada 26 mld euro w 2022 r.), Warszawa wprowadziła w sobotę 15 kwietnia do 30 czerwca embargo na ukraińskie produkty rolne, a tuż za nią Węgry. Z wielką sympatią dla Rosji, potem w poniedziałek przez Słowację, aw środę przez Bułgarię.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego przekonuje, że jego rolnicy, ważny elektorat PiS, bardzo ucierpią na konkurencji ze strony produktów sąsiadów, co trzeba jeszcze wykazać. Aby rozwiązać tę sytuację, Komisja Europejska postanowiła zignorować to poważne naruszenie prawa europejskiego i międzynarodowego, które zagraża bezpieczeństwu żywnościowemu Unii Europejskiej (UE) i reszty świata, i spróbować kupić łaski Warszawy, Budapesztu. Oraz Bratysławie i Sofii, udzielając surowej i zaskakującej pomocy. prawidłowy „nagroda za wymuszenie”, Zgodnie z uznaniem wysokiego urzędnika europejskiego.

Aby zmierzyć ironię sytuacji, trzeba pamiętać, że Polska, a następnie większość krajów Europy Wschodniej, zawsze była najgorętszym orędownikiem szybkiego przystąpienia Ukrainy do

READ  Coraz więcej polskich inwestorów się tam osiedla