Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska planuje rozmieścić 10 tys. żołnierzy na granicy z Białorusią

Polska planuje rozmieścić 10 tys. żołnierzy na granicy z Białorusią

Zdjęcie na okładce: Metalowa ściana na granicy polsko-białoruskiej, niedaleko Kuźnicy (Polska), 30 czerwca 2022 r. Michel Degauque / AP

  • Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało we wczesnych godzinach rannych w czwartek 10 sierpnia, że ​​zestrzeliło 13 dronów, w tym 11 w pobliżu Krymu i dwa lecące w kierunku Moskwy.po kilku podobnych atakach w ostatnich dniach. „W pobliżu miasta Sewastopol [dans la péninsule annexée de Crimée]Dwa drony zostały trafione przez urządzenia obrony powietrznej podczas pełnienia służby, a dziewięć kolejnych zostało zneutralizowanych przez wojnę elektroniczną i rozbiło się na Morzu Czarnym, zanim dotarło do celu.Dodało ministerstwo.
  • W środę Rosja ogłosiła, że ​​zestrzeliła dwa ukraińskie drony lecące w kierunku Moskwy, rodzaj ataku, który zwielokrotnił się w ostatnich tygodniach. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że atak nie spowodował ofiar ani szkód.
  • Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w środowym nalocie rosyjskiego wojska na Zaporożena południu Ukrainy na Telegramie minister spraw wewnętrznych Ihor Klimenko. Prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił poprzednią ofiarę śmiertelną trzech osób na Telegramie. Ukraińska głowa państwa opublikowała wideo, na którym widać zniszczony kościół, płonący ogniem i dymem na dziedzińcu, a także inny budynek w ogniu. „Wróg zaatakował dzielnicę mieszkaniową”powiedział Anatolij Korteev, przewodniczący Rady Miejskiej Zaporoża.
  • Eksplozja w hangarze zakładów optyczno-mechanicznych w Zagorsku w Rosji (która w 1991 roku zmieniła nazwę na Siergijewa Posada), Pozostawił jednego zabitego i pięćdziesięciu rannychSześć z nich, poważnie. Władze regionalne stwierdziły, że incydent nie wydaje się mieć związku z konfliktem na Ukrainie.
  • Cywil zginął, a czterech innych zostało rannych w ukraińskim bombardowaniu wymierzonym w rosyjską wioskę Gorkowski w pobliżu granicy z Ukrainą.ogłoszono w środę na Telegramie Gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski był pod koniec lipca tym zachwycony „Wojna zbliża się do ziem rosyjskich”.
  • Na froncie na Ukrainie w środę trwały rosyjskie i ukraińskie bombardowania. Według lokalnych władz, po stronie ukraińskiej w wyniku rosyjskich nalotów jedna osoba zginęła w Nikopolu, a druga została ranna w południowej prowincji Chersoniu. Według władz okupacyjnych ukraińskie bombardowanie miasta Donieck na wschodzie spowodowało śmierć trzech osób i 11 rannych.
  • Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu obiecał mieszkańcom Zachodu b „szybka i odpowiednia reakcja” przed „mnożenie” przyłączać Zagrożenia bezpieczeństwa militarnego na granicy rosyjskiej. Wśród zagrożeń wymienionych przez pana Choigou, „wojna pośrednia” Dostarczony przeciwko Rosji przez a „bezprecedensowe wsparcie” Do Ukrainy, ale też do przystąpienia Finlandii i Szwecji do NATO, czy nawet „militaryzacja Polski”.

Znajdź transmisję na żywo ze środy, 9 sierpnia, klikając ten link.

READ  W G20 Rosja podpisała kwestionujące ją oświadczenie

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty o wojnie na Ukrainie
raportowanie. Przygotowujemy się do wielkiej bitwy. : o Bachmucie, trudnym kontrataku ukraińskich żołnierzy

obraz. Na Festiwalu Filmowym w Locarno ukraińskie kino bojowe Marina Froda

pas startowy. Białoruś: „Oczekiwanie na zmianę reżimu nie jest fantazją ani daremnością”

deszyfrowanie. Ukraina przyspiesza „wojna o mosty”

fakty. W Dżuddzie Chiny przystępują do rozmów o zakończeniu konfliktu

redakcyjny. Skuteczność sankcji wobec Rosji jest przedmiotem dyskusji

karty. Mapy wojny na Ukrainie od czasu inwazji rosyjskiej w lutym 2022 r