Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mężczyzna, który groził Joe Bidenowi, został zastrzelony przez FBI

Mężczyzna, który groził Joe Bidenowi, został zastrzelony przez FBI

Osoba, która kilkakrotnie groziła Joe Bidenowi i Kamali Harris, została zabita przez FBI w środę, przed wizytą głowy państwa USA w Utah.

W środę FBI zabiło w Utah mężczyznę, którego władze USA obserwowały od miesięcy za grożenie Joe Bidenowi na kilka godzin przed planowaną wizytą prezydenta w zachodnim stanie.

Federalne Biuro Śledcze (Federal Bureau of Investigation) lub policja federalna poinformowały, że jeden z podejrzanych został zabity we wczesną środę, kiedy funkcjonariusze próbowali go aresztować w Provo, na południe od Salt Lake City.

monitorowane od miesięcy

FBI dodało, że śledztwo jest w toku, nie podając szczegółów dotyczących mężczyzny. Ten ostatni został zidentyfikowany jako Craig Robertson w skardze złożonej przez prokuratorów federalnych w Utah.

Według tego dokumentu siedemdziesięciolatek przedstawiał się jako zagorzały zwolennik byłego prezydenta Donalda Trumpa i wielokrotnie groził Joe Bidenowi w postach na portalach społecznościowych.

Jego zastępca Kamala Harris, prokurator generalny Merrick Garland i adwokat Alvin Bragg – którzy nadzorowali śledztwo, które doprowadziło do oskarżenia Donalda Trumpa w Nowym Jorku – również byli zagrożeni, podobnie jak sami agenci FBI.

Wiele zdjęć broni palnej

„Teraz nadszedł czas na jeden lub dwa zamachy na prezydenta. Najpierw Joe, potem Kamala!!!” – czytamy w jednym z postów.

„Słyszałem, że Biden przyjeżdża do Utah (…). Odkurzam mój karabin M24. Witam, generale błazna!” Mówi inny, opublikowany kilka dni temu zgodnie ze skargą.

Mężczyzna opublikował także, według tego samego źródła, liczne zdjęcia broni palnej.

Prezydent Biden przebywa obecnie z wizytą w zachodnich Stanach Zjednoczonych i ma odbyć podróż do Salt Lake City w środę. Tajne służby, które są odpowiedzialne za ochronę najwyższych urzędników państwowych, powiedziały, że „wieją o śledztwie FBI dotyczącym osoby w Utah, która groziła osobie chronionej przez tajne służby”, ale nie podała żadnych dodatkowych szczegółów.

Najważniejsze elementy