Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska pali wszystkie butle skonfliktowane z UE

Polska, na celowniku wszczętego we wtorek przez Komisję Europejską postępowania w sprawie naruszenia przepisów, powraca z ciosem. Warszawa wszczyna śledztwo w sprawie zarzutów nadużyć wobec sędziów TSUE.

Ton między UE a Polską wciąż rośnie. Od października polscy sędziowie konstytucyjni orzekali, że kilka artykułów umowy o funkcjonowaniu związku jest niezgodnych z polską konstytucją i odmówili skorzystania z orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE). Bruksela była uwikłana w długi i intensywny konflikt z Warszawą o reformy sądownictwa zainicjowane przez rządzące od 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Reformy, oskarżane o podważanie niezależności sądownictwa, spotkały się z silnym potępieniem w Polsce. TSUE.

Zobacz też – Komisja Europejska wszczyna postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko Polsce

We wtorek Komisja Europejska wszczęła przeciwko Polsce postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiegouważa, że ​​jej Trybunał Konstytucyjny otwarcie zakwestionował pierwszeństwo prawa europejskiego. Ze swojej strony Polska nie chce dopuścić do tego bez protestów i zwiększa liczbę pozwów prawnych przeciwko europejskim firmom. Jej premier Mateusz Morawiecki również zareagował na nową praktykę, przegląd środowy „Centralizm biurokratyczny„Z Brukseli.

Polski rząd opłacił składkę Libe ?

Przecież warszawscy prawnicy skorzystali z okazjiDługie dochodzenie Uwolnienie , który wystawił „obecność” na początku grudnia.Rzeczywista organizacja konfliktu interesów i wpływów, która rozciąga swoje oddziały nie tylko na Komisję, ale także na TSUE, świątynię prawa europejskiego.„Według tego artykułu Jeana Quadremara”.Przeważnie członkowie EPL (Europejskiej Partii Ludowej), spółki-matki Europejskiej Partii KonserwatywnejDziennikarz opisał istnienie takiego „.Państwo EPL zbudowało gniazdo w sercu UE dla największej korzyści dla jej członków.

Szczegółowo, Libe Karel Pinxten, belgijski członek Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ECA) w latach 2006-2018, został 30 września skazany przez TSUE za defraudację publicznych pieniędzy i ujawnia bliską przyjaźń między Koenem Lenaertsem, przewodniczącym niderlandzkojęzycznego TSUE w Belgii. Byłby też obecny na kilku kolacjach lub wieczorach w Pinxten na koszt europejskich podatników. Gazeta opisuje następnie dużą sieć przyjaciół w świcie dwóch osób, skupiającą głównie członków EPP.

READ  Rosyjski gaz: Europa zorganizowała pomoc Polsce i Bułgarii

Liderem EPL jest jednak nie kto inny jak Donald Zmierzch, były przewodniczący Rady Europejskiej w latach 2014-2019 i przewodniczący Platformy Obywatelskiej (PO), głównej partii opozycyjnej wobec PiS, która jest u władzy od lipca. 3, 2021. Polska. W październiku Donald Dusk mocno poruszył decyzję sędziów polskiej Konstytucji.Pchnął kraj w kierunku Polexitu„W minioną niedzielę był na uboczu z innymi przeciwnikami władzy, domagając się uchylenia nowej ustawy medialnej.

Stąd artykuł Libe Czytaj z zainteresowaniem w Warszawie. Rewelacje te zostały ustalone przez polskie Ministerstwo Sprawiedliwości jako dowód na to, że europejskie firmy krytykujące Warszawę za łamanie prawa łamią lub łamią te same zasady, które twierdzą. „Wiarygodność TSUE i Komisji Europejskiej”Urodził się Podlega niedoszacowaniu przez te wyrażenia– poinformował wiceminister sprawiedliwości RP Sebastian Galetta.

Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro napisał w zeszłym tygodniu list do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. „Podważenie funkcjonowania Unii Europejskiej”. Wezwał ją, żeby dokończyła.Cisza„I”Wyjaśnij sprawęW pośpiechu. Zbigniew Ziobro poprosił następnie prokuraturę w Warszawie o otwarcie procesu „Nadużycie władzy przez sędziów TSUE przy badaniu skarg na Polskę”.

Dodatkowo, Według serwisu informacyjnego wPolityce (W pobliżu PIS, partii rządzącej w polskim prawie i sprawiedliwości), KRS, organ odpowiedzialny za powoływanie sędziów w Polsce, przygotowuje uchwałę wzywającą do moratorium na działalność TSUE.Korupcja z udziałem sędziów i urzędników TSUE została ujawniona przez europejskie media.

Minister Sprawiedliwości przejął w czwartek kontrolę nad Trybunałem Konstytucyjnym, wyznaczając tym samym europejski mechanizm finansowania praworządności. Polska, podobnie jak Węgry, zwróciła się już do europejskiego wymiaru sprawiedliwości o zniesienie mechanizmu. Oczekuje się, że sąd UE wyda wyrok na początku 2022 r. Stawką dla Polski są znaczne sumy: 75,75 miliardów w ciągu siedmiu lat na fundusze synchronizacyjne i 31,31 miliardów w ciągu siedmiu lat na ogólną politykę rolną.

READ  Ambasador Rosji w Polsce spryskał protestujących farbą

Wreszcie w wywiadzie wydanym w piątek 24 grudnia wicepremier Jaroslav Kaczyński potępił niemieckie wpływy w instytucjach europejskich, zarzucając Niemcom próby obalenia UE. W „Czwartej Rzeszy Niemiec” Federalistyczny. Tak więc nawet świąteczne zawieszenie broni na razie nie wyszło na dobre po otwartym konflikcie między Warszawą a Brukselą, który został dodatkowo poszerzony przez ekspansję wymiaru sprawiedliwości i przekazu pantoflowego w Polsce.