Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska ostatecznie wyśle ​​2000 dodatkowych żołnierzy na granicę z Białorusią

Polska ostatecznie wyśle ​​2000 dodatkowych żołnierzy na granicę z Białorusią

Polska wyśle ​​2000 dodatkowych żołnierzy do pomocy straży granicznej na białoruskiej granicy. „To nie będzie wzmocnienie 1000 żołnierzy”, środa, 9 sierpnia, Maciej Wasik, polski wiceminister spraw wewnętrznych, sprostował we wtorek komunikat. O posiłki najwyraźniej poprosili strażnicy graniczni, którzy w ostatnich dniach widzieli coraz większą liczbę prób przekroczenia granicy przez migrantów. W tym przypadku Polska zarzuca sojusznikowi Rosji Białoruś, że chce zdestabilizować ten kraj UE.

To życie właśnie się zakończyło.

Nowy atak dronów na Moskwę Rosyjska obrona powietrzna zestrzeliła dwa myśliwce lecące w kierunku stolicy Rosji, ogłosił burmistrz Rosji w środę, 9 sierpnia. Jeden został zlokalizowany „W regionie Domodiedowo [au sud de la capitale]Drugi” na odcinku autostrady w Mińsku.na zachód od Moskwy, powiedział Siergiej Sobian w telegramie, nie precyzując pochodzenia dronów. „Obecnie nie ma informacji o ofiarach” Dodał, że ma to związek z katastrofą zestrzelonego samolotu.

Wybuch w magazynie pirotechnicznym w Rosji Do zdarzenia doszło w fabryce w środę rano Według rosyjskiej firmy RIA-Novosti Siergijew Posat pod Moskwą. W sieciach społecznościowych zdjęcia z eksplozji pokazały pióropusze dymu wznoszące się na kilkadziesiąt metrów. Ponad 50 osób zostało rannych, a okoliczne budynki zostały uszkodzone, lokalne media poinformowały o wybuchu, którego przyczyny nie ujawniono.

Ankara wywiera presję na mieszkańców Zachodu w sprawie handlu zbożem Rozwiązanie dla transportu ukraińskiego zboża na Morzu Czarnym „zależy od Zachodu, aby spełnił swoje obietnice”— powiedział we wtorek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. „Myślę, że będzie rozwiązanie”– dodał, odnosząc się do swojej niedawnej rozmowy telefonicznej z Władimirem Putinem. W tym ostatnim w połowie lipca Turcja i ONZ odmówiły przedłużenia gwarantowanego porozumienia.