Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska oskarża Rosję o udział w ostatnich pożarach dotykających kraj – Euractive FR

Polska oskarża Rosję o udział w ostatnich pożarach dotykających kraj – Euractive FR

każdego poranka, Ekspres Cała Europa zrozumie Twoją informację.

Dziś w L’Expresso : Minister sprawiedliwości Polski, możliwa ingerencja Rosji w pożary nękające kraj, starcia bułgarskich skrajnie prawicowych działaczy z ukraińskimi ekspertami nuklearnymi, skandal z fabryką trolli, który zawstydza szwedzki sojusz i włoską grupę Sisi inwestującą duże środki we Francji.

Wśród funkcji

Polski minister sprawiedliwości nalega, aby Rosja zaangażowała się w niedawne pożary Adam Bodnar powiedział, że Rosja może być zamieszana w serię pożarów dotykających kraj, z których największy miał miejsce w niedzielny wieczór w centrum handlowym Marywilska 44 w Warszawie. Aleksandra Krzysztoszek.


stolice

Bułgaria

Doszło do starć między działaczami bułgarskiej skrajnie prawicowej partii Wazrazdane (Renesans) a grupą ukraińskich ekspertów nuklearnych. Na terenie byłej elektrowni jądrowej Belen. Wizytę zorganizował bułgarski parlament w celu negocjacji z Ukrainą w sprawie sprzedaży dwóch rosyjskich reaktorów jądrowych wraz z towarzyszącym im wyposażeniem. Krasena Nikołowa.

Sztokholm

Szwedzka koalicja zawstydzona skandalem w fabryce trolli skrajnie prawicowej Szwedzka centroprawicowa koalicja umiarkowanych, chrześcijańskich demokratów (CD) i liberałów stoi obecnie w obliczu zamieszania. Jej sojusznik, skrajnie prawicowa Szwedzka Partia Demokratyczna (SD), rzekomo kierująca fabryką trolli, grozi zachwianiem równowagi politycznej. Charlesa Chumsky’ego.

Bukareszt

Rumunia przyjęła nowe prawo wymagające od zbiegłych przestępców pokrycia kosztów repatriacji. Zgodnie z nową ustawą przyjętą w odpowiedzi na serię ucieczek przestępczych w ostatnich latach osoby uciekające z kraju po skazaniu przez rumuński sędzia muszą zapłacić za repatriację. Sebastiana Rotaru.

The Kącik Francuski

Zdrowie · Minister przemysłu Roland Lescoeur odwiedził zakład produkcyjny włoskiej grupy farmaceutycznej Ceci w departamencie Loire-et-Cher. Podczas szczytu „Wybierz Francję” firma Chiesi Labs ogłosiła inwestycję w wysokości dziesięciu milionów euro i utworzenie 100 miejsc pracy we Francji. Clary Bauer-Babeff.

[Éditions par Sarah N’tsia & traductions par Jeanne Manikieu]