Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska ogłosiła w grudniu budowę muru na granicy z Białorusią

Polski rząd chce uniemożliwić imigrantom powrót na jego terytorium. Granica z Białorusią ma ponad 400 kilometrów.

Polska rozpocznie w grudniu budowę muru na granicy z Białorusią, w którym obecnie przebywa duża liczba imigrantów, a zakończy ją w pierwszej połowie 2022 r. – poinformowało ministerstwo w komunikacie z poniedziałku (15 listopada). „Biznes, który musimy podjąć, jest czysto strategiczną i priorytetową inwestycją w ochronę narodu i jego obywateli., ogłoszone przez ministra spraw wewnętrznych Mariusa Kamińskiego.

Ministerstwo nalegało, aby umowy zostały podpisane do 15 grudnia, a prace rozpoczęły się później w tym miesiącu, z pracownikami pracującymi 24 godziny na dobę na trzy zmiany. Konstrukcja będzie kosztować około 353 mln euro (407 mln dolarów) i ma mieć 180 kilometrów, czyli połowę całkowitej długości granicy polsko-białoruskiej. Parlament wydał w zeszłym miesiącu zielone światło na jego budowę.

Od lata tysiące imigrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, próbowało przekroczyć lub przekroczyć tę granicę. W rezultacie Polska wysłała tysiące żołnierzy na granicę, gdzie ogłosiła stan wyjątkowy, jednocześnie ustawiając ostre ogrodzenie z drutu kolczastego.


Zobacz też – „Nie mamy z tym nic wspólnego”: Putin zaprzecza wszelkiej odpowiedzialności za kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej

READ  Szwecja uznała awans Polski do finału baraży za nieuzasadniony