Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska ogłasza krajowe ograniczenia w związku z wybuchem wirusa Corona

WARSZAWA (Reuters) – Polska ogłosiła w środę ogólnokrajowe ograniczenia w walce z epidemią koronawirusa, a liczba codziennych infekcji osiągnęła najwyższy poziom od początku tego roku.

Kraj do tej pory zdecydował się na umieszczenie pojemników na poziomie regionalnym, aby poradzić sobie ze wzrostem infekcji spowodowanym pojawieniem się wysoce zaraźliwej odmiany wirusa, która została odkryta w Wielkiej Brytanii.

Około 52% nowych przypadków jest związanych z tą zmiennością, powiedział polski minister zdrowia Adam Nidzeilsky na konferencji prasowej.

Wcześniej polski rząd stwierdził, że zamknięcie narodowe jest możliwe, jeśli liczba przypadków będzie w ten sposób nadal rosła.

Adam Nietzschelsky powiedział, że teatry, centra handlowe, hotele i kina będą zamknięte od soboty do końca Świąt Wielkanocnych, a szkoły zostaną w pełni przekształcone w naukę online, nawet dla młodszych dzieci.

– Nie możemy zaproponować tylko ograniczeń regionalnych. W tej chwili jedynym wyjściem jest rozszerzenie tych sankcji na całą Polskę – dodał.

„Jeśli to działanie nie złagodzi epidemii, albo przynajmniej nie spowolni trzeciej fali, to kolejna faza będzie klasyczną kontrolą (…), podczas której wszystko zamkniemy.”

„Myślę, że kontrola jest konieczna. Nie mamy wyboru, musimy się z niej wydostać” – powiedział Andrzej Makiewski, 56-letni prawnik mieszkający w Warszawie.

„To dla mnie nic nowego, bo spędziliśmy już dwa święta – Wielkanoc i Boże Narodzenie. Niestety”.

W kraju liczącym ponad 38 milionów ludzi w ciągu 24 godzin w środę zgłoszono 25052 nowych epidemii koronawirusa, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z 21049 infekcjami zgłoszonymi w sobotę.

.

READ  Od Margny-lès-Compiègne do Malborka w Polsce jedność bliźniąt jest dobra lub zła (odcinek 1/5)