Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska odmawia wjazdu niektórym obywatelom Rosji – EURACTIV.com

Polska odmawia wjazdu niektórym obywatelom Rosji – EURACTIV.com

Polska podjęła szereg decyzji zakazujących niektórym przedstawicielom Rosji, w tym ministrowi spraw zagranicznych Siergiejowi Ławrowowi, udziału w międzynarodowych spotkaniach i szczytach organizowanych na jej granicach.

Po podjęciu decyzji o niewydawaniu wiz rosyjskim dyplomatom, którzy mają uczestniczyć w Zgromadzeniu Parlamentarnym OBWE w dniach 24-26 listopada, Polska zdecydowała, że ​​delegacja, która ma przybyć do Łodzi w dniach 1-2 grudnia, nie zostanie wpuszczona. Terytorium – zdaniem Warszawy znak jedności z Ukrainą.

O ten ruch apelował pierwszy wiceprzewodniczący Komisji ds. Międzynarodowych Rady Federacji Rosyjskiej Władimir Dzabarow. „zniesławienie”.

„Myślę, że agresja Rosji na Ukrainę jest najbardziej oburzająca”– odpowiedział rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina na portalu Interia.pl. Pan. Jasina potwierdza

Agencja informacyjna AFP poinformowała również, że do Polski wpłynął list protestacyjny z ambasady Rosji w sprawie odmowy wydania wiz niektórym jej obywatelom. Pan. Jasina potwierdza list uzasadnienie » Odpowiedź została wysłana do władz rosyjskich.

„Oczekujemy, że Federacja Rosyjska wybierze członków swojej delegacji zgodnie z obowiązującymi przepisami”.– poinformowało cytowane przez agencję AP źródło z polskiej prezydencji w OBWE.

W związku z tym nie należy uwzględniać tej delegacji „Osoby objęte sankcjami przez UE, w tym minister Siergiej Ławrow, po nielegalnej agresji Rosji na Ukrainę”Ona kontynuowała.

READ  Nabór wniosków: Rezydencja w Polsce