Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: Niezwykle konserwatywny Zbigniew Ziobro z długimi zębami

W środku konfliktu z UE Gbigno Geopro nigdy nie przestanie popisywać się swoimi muskułami. Bruksela może wezwać Warszawę do położenia kresu kontrowersyjnej reformie sądownictwa, a polskiemu ministrowi sprawiedliwości nie przypisuje się uznania: mimo zarzutów o podważanie niezależności sądownictwa nie ma wątpliwości co do wycofania jego ustawodawstwa. . W szczególności powiedział w środę, że żądanie Europejczyków jest dla niego „nielegalne”. Jednak to głęboko stawia pod znakiem zapytania prymat prawa europejskiego nad prawem krajowym – czerwona linia dla Brukseli. Wniosek: stanowisko trwa. Komisja Europejska zezwoliła Polsce na wycofanie się do 16 sierpnia, po czym zagroziła nałożeniem sankcji.

Dla długoletniego eurosceptycznego Gipneu Geopro kontrowersje mają tę zaletę, że łączy niszczący wizerunek Brukseli z polską prawicą nacjonalistyczną. Już podczas rozmów 27 osób na temat antyrządowego planu naprawczego zeszłej jesieni sprzeciwiał się udzielaniu pomocy w poszanowaniu rządów prawa. Jego partia wypadła gorzej niż oczekiwano na podstawie sondaży, w których uzyskała około 2/3 poparcia, a równowaga (prawica i lewica) naciska na lewicową opozycję. Aby zilustrować swoją walkę w tamtym czasie, Gibbneu Geopro widział nawet hasło „weto lub śmierć”. Ton jest ustawiony.

Ambicja

Już teraz wpływowy minister przygotowuje się do kolejnego kroku. – Chce pewnego dnia być czołową postacią w polskich prawach i zostać premierem – uważa Konstanti Gebert, felietonista polskiej gazety. Gazette Viborxa. Gwarantuje jednak, że droga zostanie zamknięta z powodu niebezpieczeństw. Szczególnie na jego drodze, przy wsparciu obecnego premiera Matosa Moravekiego, potężnego Jarosława Kaczyńskiego, lidera 72-letniego Baisa, byłego bankiera.

Oferta limitowana. 1 na 2 miesiące bez zobowiązań

„Geopro jest zaangażowany w walkę o władzę, której głównym celem jest zdobycie pozycji następcy Kaczyńskiego po przejściu na emeryturę. Jego głównym rywalem po prawej będzie Moraveki. Jest bardzo łagodny i techniczny” ocenia Lucas Masek.

READ  Rosja / Polska. Jak prosta gra dla dziewczyn zamieniła się w wydarzenie dyplomatyczne

Poza swoją głupią suwerennością, strategia ta bez wątpienia nie jest związana z jej silną pozycją w pewnych kwestiach społecznych, a mianowicie poparciem dla „stref anty-LGBT” lub wrogością wobec konferencji w Stambule. Ma na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Opisuje to jako „dzieło feministyczne, które usprawiedliwia ideologię homoseksualizmu”…

Uporządkowanie sądownictwa

Powołany na stanowisko Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego w 2015 roku Gibbneu Geopro już dawno odcisnął swoje piętno na firmie. W jego wyścigu zbrojeń sądownictwo zostało zrestrukturyzowane jak nigdy dotąd. „Opozycja uważa, że ​​to kompletna katastrofa, ponieważ doprowadziło do reform sądownictwa i przekazania uprawnień, które podważają rządy prawa w Polsce” – powiedział Alex Schreiberk, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Sussex. Muszę powiedzieć, że UltraConservative miał już okazję wyciąć sobie zęby. Po studiach prawniczych w latach 90. został wybrany wiceprezesem w 2001 r., po czym po raz pierwszy awansował na stanowisko ministra sprawiedliwości w latach 2005-2007.

W wyrażaniu swoich poglądów Zbigniew Ziobro ma znaczną przewagę. Jego mała skrajnie prawicowa partia – złożona z 18 posłów – potrzebowała Piusa do uzyskania większości parlamentarnej, jednocześnie stawiając ją w pozycji monarchów. Jednak jego rosnący apetyt może się na nim spłatać: Zjednoczona Polska jest zadłużona, że ​​wejdzie do parlamentu tylko z list wspólnych, które odbyły się z Piesem w ostatnich wyborach. – Jarosław Kaczyński zgodził się na sojusz z nim w 2015 roku ze względów praktycznych, ale tego nie docenił. Geopro obawia się, że zostanie wydalony z koalicji przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi w 2023 roku – przyznaje Alex Skerbyak.


Aplikacja L’Express

Śledź analizę i szyfrowanie, gdziekolwiek jesteś

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację

Niespokojna okazja dla Ministra Sprawiedliwości, a wybory nie gwarantowały mu uzyskania minimum 5% głosów potrzebnych do utrzymania miejsc w parlamencie. Jeśli nie znajdziesz nowej linii życia. „Byłby najbardziej odpowiednim kandydatem do zjednoczenia wszystkich skrajnie prawicowych sił prezentujących się w rozproszonym porządku, ale reprezentujący około 15% głosów” – przewidywał Constantine Gebert. Wystarczająco, aby Geopro było jeszcze bardziej potrzebne podczas następnego montażu.

READ  Gdzie obejrzeć mecz na żywo?


opinie

Ultimatum

Toner do kolumn Źródło: Laura AquavivaChristoph Toner

Gospodarka

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen, 14 lipca 2021 r. w BrukseliPK Abadi, kierownik ds. klimatu, Tikehaw Capital

Klucze do władzy

Francja, Paryż, 14 grudnia 2019, Portret Franசois Pasina.Francois pasin

Chroniczny

Zamek Sylvaina.Wydane przez Twierdzę Sylvaina