Polska na dywanie!

Opublikowano 23 czerwca 2021 r

Zaktualizowano 23 czerwca 2021 r

Widać, że Robert Lewandowski był bardzo samotny. Mimo defensywy napastnika Bayernu Monachium, Polska przegrała w środę w Petersburgu ze Szwecją (2:3) i musiała wygrać, aby awansować do 1/8 finału Mistrzostw Europy 2020.

Polacy od początku byli pod presją po golu Emila Forsberga (0-1, 2. miejsce), który tuż przed upływem godziny zdobył dwa gole (0-2, 59.). Gdy jego zespół był już na krawędzi, do akcji wkroczył Lewandowski, który w pierwszej połowie dwukrotnie uderzył w poprzeczkę. Wspaniałym strzałem zmniejszył przewagę (2-1, 61. minuta), a następnie wyrównał (2-2, 84. minuta).

Trzeci gol nie padł, a nawet Claesson strzelił gola (2-3, 90+4), co było fantastycznym skokiem. Tym samym Szwecja utrzymuje prowadzenie w grupie piątej i w 1/8 finału zmierzy się z grupą trzecią, Ukrainą lub Finlandią. Polska wraca do domu obciążona pierwszą porażką ze Słowacją (2:1). Remis z Hiszpanią (1:1) nie przyniósł korzyści.