Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska ma „poważne problemy” z pozyskaniem części zamiennych do czołgów Panther 2

Od dawna cierpiący kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, głosi kazania z zapałem nawróconego. W rzeczywistości, po tym, jak w końcu pozwolił Panther wysłać 2 czołgi na Ukrainę, powiedział, że teraz sprawy nie posuwają się wystarczająco szybko.

„Wsparcie wojskowe dla Ukrainy musi być kontynuowane, a to oznacza każdego, kto może dostarczyć takie czołgi bojowe [les Leopard 2, ndlr] Naprawdę” – powiedział na konferencji bezpieczeństwa w Monachium 17 lutego.

Na razie prawdą jest, że żniwa są „minimalne” ze względu na presję, pod jaką jest poddawany, by udzielić poparcia. Gdyby Niemcy zgodziły się na rozstanie z 14 swoimi Leopardami 2A4, a Polska wykazywałaby ten sam zamiar, niektóre kraje poszłyby w ich ślady… niemieckiego ministra obrony.

Ponadto obiecana Ukrainie liczba Cheetah 2 wydaje się bardzo niska w porównaniu do 178 starych Cheetah 1. Ani 3 egzemplarze, które obiecała teraz Finlandia, ani nawet 6, które zamierza dostarczyć Hiszpania, nie zmienią tej sytuacji.

Nawet taki kraj jak Polska, który zagroził dostawą 14 samolotów Leopard 2 z Berlina na Ukrainę bez zielonego światła, może mieć problem z dotrzymaniem obietnicy. Tak właśnie sugerował kiedyś Andrzej Duda, prezydent Polski Wywiad z CNN.

Jeśli obiecane czołgi będą „gotowe do wysłania” na Ukrainę „w ciągu miesiąca”, Polska będzie miała „poważne problemy” z dostawą części zamiennych do Leoparda 2. zdeklarowany Prezydent Polski.

„To nie tylko u nas, te problemy są bardzo powszechne. Inne kraje też mają problemy ze swoimi Leopardami, bo Niemcy walczą o zaopatrzenie w części zamienne. Nie rozumiemy tej sytuacji, ale tak jest” – kontynuował Duda Zwróć uwagę, że ta kolumna nie jest wyświetlana. Streszczenie Wywiad ten opublikowany na stronie Prezydenta RP…

Jednak w przypadku Panther 2 istotna jest kwestia konserwacji czołgów przeznaczonych na Ukrainę. [comme ses homologues occidentaux] Złożona maszyna, wymaga specjalnej logistyki…

READ  "Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie oznacza bycia wygodą"