Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska firma SP Tech Solutions zebrała 2,7 miliona euro, aby sprostać wyzwaniom stojącym przed kolejowym transportem towarowym

Polska firma SP Tech Solutions zebrała 2,7 miliona euro, aby sprostać wyzwaniom stojącym przed kolejowym transportem towarowym

Z siedzibą w Polsce SP w zakresie rozwiązań technicznychSpółka realizująca projekty skierowane i wspierające sektor kolejowy poinformowała, że ​​otrzymała finansowanie o wartości 12 mln zł (około 2,78 mln euro) z funduszu Vinci HiTech Fund, zarządzanego przez Vinci SA.

SP Tech Solutions otrzymała drugie podwyższenie kapitału zakładowego na łączną kwotę około 19 mln zł (około 4,41 mln euro).

„Zespół SP Tech Solutions dobrze rozumie potrzeby branży kolejowej, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jakie Michał i Piotr posiadają w tej branży” – mówi Piotr Woliński, Prezes Zarządu Vinci SA.

„Rozwiązania cyfrowe, które oferuje, odpowiadają na kluczowe wyzwania stojące przed branżą kolejową, w tym usprawniają planowanie podróży, obniżają koszty operacyjne i automatyzują procesy biznesowe”.

„W kontekście globalnym, gdzie rynki dążą do zapewnienia zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji CO2, innowacje wprowadzone przez SP Tech Solutions są spójne ze strategicznymi celami związanymi z przyszłością transportu kolejowego.

„Dane rynkowe, a także regulacje dotyczące emisji gazów cieplarnianych w transporcie w nadchodzących latach pozwalają nam dostrzec ogromny potencjał i uwierzyć w światowy sukces SP Tech” – dodaje Woliński.

– Wiadomość od naszego partnera –

Technologie kolejowe

Jak wynika z komunikatu prasowego SP Tech Solutions, sektor kolejowych przewozów towarowych jest kluczowy, obejmujący kompleksowe usługi logistyczne, wykraczające poza planowanie i zapewnienie dostępności wykwalifikowanej kadry.

Europejscy pracownicy transportu drogowego co roku pokonują znaczne odległości, aby zapewnić maszynistom transport pociągów, co powoduje znaczne koszty i uwypukla potrzebę wprowadzenia ulepszeń. W tym właśnie miejscu SP Tech Solutions stara się coś zmienić.

Założona w 2019 roku przez Michała Pawłowskiego i Piotra Sikorskiego, polska firma oferuje Riley System, zestaw narzędzi, który odpowiada na złożone wyzwania logistyczne związane z transportem towarowym koleją.

„Lata bezpośredniego doświadczenia w branży kolejowej pozwoliły nam dobrze zrozumieć wyzwania stojące przed sektorem transportu” – mówi dyrektor generalny Sikorsky.

READ  Inwestorzy zachowują ostrożność, gdy Finlandia i Szwecja przystępują do NATO - EURACTIV.com

„Tworząc SP Tech Solutions w 2019 roku skupiliśmy się szczególnie na relokacji pracowników i poprzez ciągłe badanie potrzeb rynku, na przestrzeni lat poszerzaliśmy nasze funkcje i ofertę, tworząc kompletny system Raily, który wspiera lepsze planowanie podróży, obniżone koszty operacyjne i wspierać automatyzację procesów biznesowych.

„System Raily, który obejmuje Raily Taxi, Raily Cargo i Raily Marketplace, stanowi kompleksowy zestaw rozwiązań dla branży kolejowej.”

Raily Taxi upraszcza i optymalizuje transport załogi, podczas gdy Raily Cargo wykorzystuje zaawansowaną analizę biznesową do zintegrowanego zarządzania zasobami i planowania frachtu.

Jeśli chodzi o Raily Marketplace, stanowi platformę umożliwiającą rezerwację usług holowniczych, w tym kontrolę pociągów i zatrudnienie wykwalifikowanych maszynistów na określone trasy.

Wykorzystanie kapitału

SP Tech Solutions przeznaczy środki na wsparcie rozwoju technologicznego i rozwój kadry Raily, szczególnie w dziale IT.

Koncentrując się na wzmocnieniu swojej obecności na rynku polskim i niemieckim, firma planuje także ekspansję na większą liczbę krajów Europy Zachodniej.

Od 2019 roku firma twierdzi, że odnotowała znaczny rozwój, obsługując największe polskie i niemieckie spółki, takie jak Lotos Kolej, PKP Cargo i Olvion. Przychody SP Tech Solutions w 2023 roku wzrosły do ​​ponad 40 mln zł, co oznacza dziesięciokrotny wzrost w ciągu zaledwie dwóch lat.