Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska firma powołuje dyrektora generalnego robota sztucznej inteligencji

Polska firma powołuje dyrektora generalnego robota sztucznej inteligencji

Jeżeli rozwój sztucznej inteligencji budzi obawy przed zagrożeniem dla niektórych stanowisk technicznych lub stanowisk wymagających niewielkich kwalifikacji, może to dotyczyć także stanowisk kierowniczych. W Polsce firma Dictador specjalizująca się w produkcji rumu zdecydowała się nazwać robota imieniem swojej głowy „eksperymentalny”Jak podaje Reuters Sok cytrynowy poniedziałek, 18 września 2023 r. Przybiera wygląd kobiety i odpowiada na imię Mika.

W filmie nowy dyrektor generalny firmy podkreślił jej zalety. „Mój proces decyzyjny opiera się na dogłębnej analizie danych i jest zgodny ze strategicznymi celami firmy. Nie mam osobistych uprzedzeń, jestem tu po to, aby zapewnić strategiczne i bezstronne wybory, które priorytetowo traktują interesy organizacji.słyszymy jak mówi.

Pracuj bez przerwy

Dla Marka Szoldrowskiego, Prezesa Dictador Europe, możliwości analizy danych Miki są ogromną zaletą dla firmy. „Chodzi nam o wiedzę, jaka będzie przyszłość firm takich jak nasza, dlatego po prostu mówimy, że warto zaangażować się w sztuczną inteligencję”.Urzędnik powiedział.

Jedną z zalet Miki jest to, że może ona pracować przez długi czas bez przerwy. „Ale to mi nie przeszkadza. Jestem tu, żeby pomóc dyktatorowi przejąć władzę nad światem”., aż do reakcji robota. Jednak Mika odłoży na bok niektóre decyzje. Na przykład kwestia zatrudniania lub zwalniania pracowników pozostanie prerogatywą człowieka.

Precedens w Chinach

Jednak nie jest to pierwszy przypadek powołania maszyny na takie stanowisko. W 2022 roku to coś innego AI, który został dyrektorem generalnym chińskiej firmy zajmującej się grami wideo NetDragon Websoft. Nazywała się Madam Tang Yu i była odpowiedzialna za poprawę wyników firmy i środowiska pracy. Było to wówczas pierwsze tego typu wydarzenie na świecie.